Wczesna interwencja

Rehabilitacja niemowląt w Poznaniu

Specjalizujemy się w pomocy rodzicom Maluszków, które mają zaburzenia napięcia mięśniowego, problemy z asymetrią, z refluksem, z przyjmowaniem pokarmu. Uczymy rodziców jak radzić sobie z płaczem niemowlaka, prawidłowo go pielęgnować, nosić i realizować autoterapię w warunkach domowych. 

Program wczesnej interwencji

W trakcie konsultacji doktor Stanisław Faliszewski dokonuje oceny rozwoju niemowlaka i dojrzałości jego odruchów, sprawdza poziom napięcia mięśniowego oraz nasilenie asymetrii. Rodzice otrzymują pełną informację o diagnozie, zalecenia w zakresie pielęgnacji oraz odpowiedzi na swoje wszystkie pytania i wątpliwości.   

Jeśli niemowlę będzie wymagało wsparcia terapeutycznego, to doktor kieruje Malucha na 8-tygodniową terapię w określonej częstotliwości, po której następuje kontrola. 

Zachęcamy rodziców do uważnej obserwacji spontanicznej aktywności Maluchów i tego jak przebiega ich rozwój. Problemy z asymetrią i zaburzeniami napięcia mięśniowego mogą pojawić się również w drugim półroczu życia.

Kiedy umówić się na konsultację?

Częsty i długi płacz noworodka

Maluch ma trudności w ssaniu i połykaniu, uporczywie ulewa pokarm lub często wymiotuje

Niemowlę jest nadmiernie wiotkie lub jego mięśnie są we wzmożonym napięciu

Zaciskanie przez Malucha kciuków do środka dłoni

Dziecko wygina się w łuk, w literkę C i odchyla główkę do tyłu

Jak nasze zajęcia mogą pomóc Twojemu dziecku?

  • Nauczymy was prawidłowej pielęgnacji, technik noszenia i podnoszenia, których stosowanie jest bardzo istotnym elementem terapii.
  • Ćwiczenia i zabawy normalizujące poziom napięcia mięśniowego oraz asymetrię, pozwolą Twojemu Maluszkowi prawidłowo się rozwijać.
  • Budowanie doświadczeń symetrycznych pomoże mu w opanowywaniu kolejnych umiejętności motorycznych w prawidłowych wzorcach. 

Jak wyglądają zajęcia?

Opracowana terapia opiera się na kreatywnym dostosowaniu ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjnych do indywidualnego procesu dojrzewania każdego dziecka. Wczesna interwencja to forma profilaktyki w postaci szeregu kompleksowych działań, pozwalająca na wyrównanie deficytu, a także na stymulację prawidłowego rozwoju psychoruchowego. W proces rehabilitacji niemowląt angażujemy również rodziców, którzy dla wzmocnienia efektów, powinni w domu ze swoim Maluchem, wykonywać ćwiczenia zalecone przez fizjoterapeutów Falmedu.

Zapoznaj się z regulaminem

Przed zapisaniem się na wizytę, sprawdź nasz regulamin wizyt

Zapisz się już teraz!

Zapisz się przez formularz lub umów się przez telefon

Zapis - Wczesna interwencja

Zadzwoń do nas!

+48 881 776 733

Przeźmierkowo k. Poznań

osrodek@falmed.pl

FALMED Rehabilitacja Ruchowa
Stanisław Faliszewski
ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo