Integracja Sensoryczna w Poznaniu

Integracja Sensoryczna to metoda skierowana do dzieci, które wykazują nadwrażliwość lub niedowrażliwość na różnego rodzaju bodźce napływające do nich z otoczenia. Poprzez odpowiednią stymulację zmysłów terapia SI poprawia funkcjonowanie odśrodkowego układu nerwowego, a co za tym idzie dziecko nabiera lepszej koordynacji ruchowej, łatwiej mu się skoncentrować, lepiej panuje nad emocjami i współpracuje z innymi dziećmi oraz dorosłymi.

Integracja Sensoryczna ćwiczenie równowagi na piłce

Co to jest Integracja Sensoryczna?

Terapia SI to rodzaj „naukowej zabawy”, w trakcie której terapeuta przy pomocy zabaw i zadań wykonywanych na przyrządach sensorycznych, trampolinach, huśtawkach, jeżykach stymuluje czucie głębokie i przedsionkowe dziecka. Ma to na celu zmianę przez układ nerwowy dziecka „nastawienia” do bodźców, które wcześniej były dla niego nieprzyjemne. Sama metoda Integracji Sensorycznej opiera się na założeniach bezpośrednio odwołujących się do postaw neurologii czy teorii zachowania. Mózg dziecka posiada zwiększoną zdolność do zmian i modyfikacji w zakresie układu nerwowego. Terapeuta może go skuteczniej „modelować” poprzez dostarczanie do niego kontrolowanych bodźców.

Co może być wskazaniem do diagnozy z Integracji Sensorycznej?

Często mówi, że ubranie je drażni, ma problemy z ubieraniem się

Nie lubi strzyżenia i czesania głowy

Jada tylko

pewne rzeczy

Nie reaguje

na ból

Ma trudności z rozumieniem poleceń

Nie cierpi

mycia buzi

Nie przepada za przytulaniem

Nie może nauczyć się jazdy na rowerze
Łatwo traci równowagę

Ma problemy z koncentracją

Ma trudność z pisaniem, rysowaniem i wycinaniem

Często się potyka, chodzi na palcach, ma problemy na WF

Nie lubi

chodzić boso

Jest nadmiernie

płaczliwe

Jest nadwrażliwe

na dźwięki

Ma problemy

z wymową

Zasady diagnostyki Integracji Sensorycznej w Falmedzie

  • Pełna diagnostyka z zakresu SI dziecka do 4 roku życia realizowana jest w ramach jednej trwającej godzinę wizyty w cenie 250zł.
  • Pełna diagnostyka z zakresu SI dziecka powyżej 4 roku życia realizowana jest w ramach trzech wizyt (każda trwa ok godziny) w cenie 650zł.
  • Dwie pierwsze wizyty realizujemy z dzieckiem, które wykonuje testy i zadania, a na trzecią wizytę zapraszamy już samych rodziców, gdyż jest to godzinne omówienie wyników diagnozy w gabinecie.
  • Diagnostyka NIE kończy się wydaniem opinii pisemnej.
  • Opinię pisemną można zamówić po zakończonej diagnozie. Koszt opinii to 300zł. Czas oczekiwania na przygotowanie - ok 3-4 tygodni.

Dlaczego Integracja Sensoryczna w Falmedzie?

Bogate zaplecze naszego ośrodka, wyposażenie w najnowszy sprzęt, dedykowany właśnie terapii SI, a także przygotowanie merytoryczne terapeutów, to gwarancja sukcesu. Precyzyjna i szczegółowa diagnoza prowadzona przez mgr Annę Faliszewską, a następnie ukierunkowana terapia realizowana przez nasze fizjoterapeutki, to główne czynniki, dla których rodzice decydują się na wybór Falmedu. Wielu logopedów, pedagogów, opiekunów, psychologów rekomenduje właśnie nasz ośrodek do przeprowadzenia diagnozy zaburzeń procesów Integracji Sensorycznej. 

Zapoznaj się z regulaminem

Przed zapisaniem się na wizytę, sprawdź nasz regulamin wizyt

Zapisz się już teraz!

Zapisz się przez formularz lub umów się przez telefon

Zapis - Integracja sensoryczna

Zadzwoń do nas!

+48 881 776 733

Przeźmierkowo k. Poznań

osrodek@falmed.pl

FALMED Rehabilitacja Ruchowa
Stanisław Faliszewski
ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo