Fizykoterapia i masaże

Dysponujemy dwoma w pełni wyposażonymi gabinetami do zabiegów fizykoterapeutycznych. W ramach naszej oferty mogą Państwo skorzystać z:

  • elektroterapii (tens, dynamik, jonoforeza, stymulacje, itp.) – zabieg wykorzystujący różnego rodzaju prądy lecznicze, stosowany w przypadku urazów układu ruchu czy schorzeń natury neurologicznej. Elektroterapia łagodzi ból i poprawia ukrwienie tkanek poddawanych stymulacji. Przyspiesza także wchłanianie się krwiaków, obrzęków i wysięków okołostawowych.

  • magnetoterapii – polega na stymulowaniu wybranego fragmentu ciała stałym lub zmiennym polem magnetycznym. Magnetoterapia stymuluję tkanki i komórki do szybszej regeneracji, co zmniejsza dolegliwości bólowe towarzyszące wielu urazom, a także przyspiesza proces leczenia.

  • laseroterapii – zabieg w trakcie którego do wybranego miejsca na ciele przykłada się głowicę emitującą skupione wiązki promieniowania laserowego. Laseroterapia przyspiesza gojenie się tkła.anek, a także działa przeciwbólowo i minimalizuje ryzyko powstania stanu zapalnego.

  • ultradźwięków – zabieg polegający na przyłożeniu do wybranego miejsca na ciele głowicy emitującej fale dźwiękowe, których częstotliwość drgań jest większa niż zakres słyszalności ludzkiego ucha. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a także przyspiesza regenerację tkanki łącznej.

  • krioterapii – polega na punktowym „nadmuchiwaniu” zimnej wiązki powietrza, co najpierw zwężą naczynia krwionośne, a następnie je rozszerza, przyspieszając przepływ krwi co powoduje dostarczanie do komórek większej ilości tlenu i substancji odżywczych. Krioterapia zmniejsza ból, redukuje stan zapalny i przyspiesza regenerację tkanek.

  • naświetleń lampami sollux – jest to urządzenie elektryczne, emitujące wiązki promieniowania krótkiego docierającego głęboko pod skórę. Naświetlanie lampami sollux poprawia ukrwienie tkanek, co z kolei przyspiesza gojenie się urazu i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Ponadto oferujemy także masaże częściowe i całościowe kręgosłupa, a także całego ciała.

Przed umówieniem się na pierwszą wizytę przeczytaj nasz

FALMED © 2020 - POLITYKA PRYWATNOŚCI