Fizykoterapia i masaże – Poznań

Fizykoterapia to korzystanie z urządzeń pozwalających na oddziaływanie na organizm różnego rodzaju bodźcami fizykalnymi. Elementy takie jak wiązka laserowa, prądy lecznicze, ultradźwięki czy sprężone, zimne powietrze, stanowią od dawna kluczowe wsparcie dla klasycznej fizjoterapii.

 Fizykoterapia – dla kogo

Zabiegi fizykalne wykorzystywane są w szczególności w leczeniu różnego rodzaju urazów, złamań, zwichnięć, skręceń stawów i innych kontuzji mechanicznych. Z powodzeniem jednak stosujemy je również jako wsparcie terapeutyczne dla zespołów bólowych, takich jak rwa kulszowa, rwa goleniowa czy bóle pleców.

Fizykoterapia w ośrodku Falmed

Dysponujemy dwoma w pełni wyposażonymi gabinetami do zabiegów fizykoterapeutycznych. W ramach naszej oferty mogą Państwo skorzystać z:

elektroterapii (tens, dynamik, jonoforeza, stymulacje, itp.) – zabieg wykorzystujący różnego rodzaju prądy lecznicze, stosowany w przypadku urazów układu ruchu czy schorzeń natury neurologicznej. Elektroterapia łagodzi ból i poprawia ukrwienie tkanek poddawanych stymulacji. Przyspiesza także wchłanianie się krwiaków, obrzęków i wysięków okołostawowych.

magnetoterapii – polega na stymulowaniu wybranego fragmentu ciała stałym lub zmiennym polem magnetycznym. Magnetoterapia stymuluję tkanki i komórki do szybszej regeneracji, co zmniejsza dolegliwości bólowe towarzyszące wielu urazom, a także przyspiesza proces leczenia.

laseroterapii – zabieg w trakcie którego do wybranego miejsca na ciele przykłada się głowicę emitującą skupione wiązki promieniowania laserowego. Laseroterapia przyspiesza gojenie się tkanek, a także działa przeciwbólowo i minimalizuje ryzyko powstania stanu zapalnego.

Fizykoterapia i masaże - Poznań
Masaże lecznicze - Poznań

Pozostała fizykoterapia

ultradźwięki – zabieg polegający na przyłożeniu do wybranego miejsca na ciele głowicy emitującej fale dźwiękowe, których częstotliwość drgań jest większa niż zakres słyszalności ludzkiego ucha. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a także przyspiesza regenerację tkanki łącznej.

krioterapia – polega na punktowym „nadmuchiwaniu” zimnej wiązki powietrza, co najpierw zwężą naczynia krwionośne, a następnie je rozszerza, przyspieszając przepływ krwi. Dzięki temu do komórek dostarczana jest większa ilość tlenu i substancji odżywczych. Krioterapia zmniejsza ból, redukuje stan zapalny i przyspiesza regenerację tkanek.

naświetlanie lampami sollux – jest to urządzenie elektryczne, emitujące wiązki promieniowania krótkiego docierającego głęboko pod skórę. Naświetlanie lampami sollux poprawia ukrwienie tkanek, co z kolei przyspiesza gojenie się urazu i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Masaże lecznicze w ośrodku Falmed

Zachęcamy również do skorzystania z masaży leczniczych. Nasze fizjoterapeutki wykonują zarówno masaże odcinkowe, narządu ruchu, całego grzbietu, jak i też całego ciała. Masaż ma działanie relaksujące, redukujące napięcie mięśniowe i może stanowić doraźną pomoc przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Jednak jeśli wasz ból kręgosłupa ma głębsze podłoże, to zachęcamy do umówienia się na terapię manualną.