O nas

Poznaj Naszą Firmę

Mamy 28-letnią historię działalności!

Uzyskanie przez Stanisława Faliszewskiego tytułu technika fizjoterapii i ukończenie Medycznego Studium Zawodowego im. Władysława Biegańskiego. Był to pierwszy krok na zawodowej i naukowej karierze młodego fizjoterapeuty, który niedługo później, będąc pełen planów, ambicji i nadziei związanych z pomocą pacjentom, założył Falmed.

Rejestracja Falmedu jako jednoosobowej działalności gospodarczej, w przechodzącej poważne transformacje ustrojowe III Rzeczpospolitej. Zakup pierwszego aparatu do fizykoterapii, ukończenie dwustopniowego kursu laseroterapii, i pierwsze wizyty domowe u pacjentów, do których założyciel Falmedu dojeżdżał na swojej ukochanej kolażówce.

Ukończenie magisterskich studiów wyższych na poznańskiej AWF i uzyskanie tytułu magistra rehabilitacji ruchowej. Niedługo później założyciel firmy uzyskał certyfikat Neurodevelopmental Treatment NDT Bobath i objął stanowisko adiunkta na poznańskiej AWF. Już wtedy wiedział, że działalność Falmedu będzie się koncentrowała na pomocy pacjentom z deficytami neurologicznymi.

Uzyskanie kolejnego certyfikatu Neurodevelopmental Treatment NDT Bobath w ramach kursu, którego tematyka koncentrowała się na rehabilitacji neurologicznej dzieci oraz wczesnej interwencji. Rozpoczęcie prowadzenia specjalistycznych szkoleń w zakresie rehabilitacji neurologicznej. Od 1997 Falmed zrealizował ponad 200 szkoleń na terenie całego kraju, w których uczestniczyło ok. 3 tysięcy fizjoterapeutów.

Przeniesienie działalności firmy do podpoznańskich Smochowic i zatrudnienie przez Falmed fizjoterapeutów specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej dzieci. Firma dysponowała wówczas kilkoma salami do ćwiczeń, specjalistycznym sprzętem, a także rozpoczęła organizację turnusów rehabilitacyjnych.

Przeniesienie siedziby firmy do Przeźmierowa na ul. Czereśniową i powiększenie załogi Falmedu o kolejnego fizjoterapeutę. Pomimo kolejnej zmiany siedziby udało nam się nie tylko utrzymać dotychczasowych pacjentów, lecz także pozyskać nowych. Wśród nich, nie brakuje takich, z rodzinami których, nieprzerwanie łączą nas przyjacielskie relacje.

Uzyskanie przez Stanisława Faliszewskiego tytułu doktora nauk medycznych w zakresie medycyny na poznańskiej Akademii Medycznej. Podniosło to prestiż Falmedu, a także otworzyło furtkę do realizacji dużych programów szkoleniowych, współfinansowanych ze środków unijnych.

Falmed zostaje liderem projektu unijnego ZPORR o nazwie „Pomóc Sobie Pomóc Innym” oraz partnerem projektu o nazwie „Pomocna Dłoń”. W ramach tych projektów, do marca 2008 roku włącznie, Stanisław i Anna Faliszewscy przeprowadzili dla ponad 640 osób szkolenia w zakresie usprawniania dzieci i pacjentów dorosłych z problemami neurologicznymi.

Falmed zostaje liderem kolejnych projektów unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 8.1. W ramach projektów „Wiedza dla Zdrowia. Rozwój kwalifikacji w rehabilitacji z korzyścią dla regionu” oraz „Pokonać Bariery”, Stanisław i Anna Faliszewscy przeszkolili 480 osób w zakresie usprawniania pacjentów ze spastycznością, a także pacjentów zmagających się ze skoliozami i innymi wadami postawy.

Przyznanie przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii akredytacji dla specjalistycznych kursów dla fizjoterapeutów prowadzonych przez Falmed.

Zakończenie budowy i oddanie do użytku nowoczesnego ośrodka o łącznej powierzchni 400m2. Nasza klinika jest wyposażona m.in. w pełne zaplecze do fizykoterapii, nowoczesną salę do zajęć w ramach terapii Integracji Sensorycznej, a także 5 innych, specjalistycznych sal terapeutycznych.

Kolejne powiększenie zespołu o nowych fizjoterapeutów. Od tego czasu Falmed zatrudnia 7 wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy specjalizują się nie tylko w rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej, lecz także w terapii Integracji Sensorycznej.

Uruchomienie nowej strony internetowej, poszerzenie oferty o nowe zajęcia grupowe i polecane przez nas produkty rehabilitacyjne, rozbudowa kursu dotyczącego usprawniania dzieci z deficytem neurologicznym o kolejną, III część – to tylko niektóre tegoroczne ważne wydarzenia dla Falmedu, który w tym roku obchodził 25-lecie istnienia!

Uruchomiliśmy nowe zajęcia grupowe – Akademię Starszaka. W marcu nasze kursy dla fizjoterapeutów otrzymały prestiżową akredytację Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Misja, Wizja, Wartości

„Terapia jest nieustanną oceną”

Misją Falmedu od samego początku funkcjonowania firmy jest niesienie pomocy i podnoszenie komfortu życia osobom, które zmagają się z deficytami neurologicznymi, i ortopedycznymi. Działalność naukowa i zawodowa założyciela Falmedu koncentruje się wokół tematyki neurologicznej, a w szczególności rozwoju motorycznego i neurologicznego dzieci. Dzięki specjalistycznym i modyfikowanym przez wiele lat działalności metodom fizjoterapii, w ostatnim 25-leciu pomogliśmy wielu pacjentom, którzy przez pracę z nami zyskali na samodzielności.

Każdy rok przynosi branży medycznej kolejne odkrycia, dzięki którym również i my, jako fizjoterapeuci możemy ulepszać i wzbogacać stosowane metody terapii. W naszej dalekosiężnej wizji Falmed rozwija się, cały czas pozostając czołowym ośrodkiem, specjalizującym się w rehabilitacji neurologicznej w regionie. Ośrodkiem, do którego przyjazd na konsultację będą planować wszyscy przyszli rodzice.

Nadrzędnymi wartościami dla Falmedu pozostają podnoszenie komfortu życia naszych pacjentów, a także rozwój środowiska fizjoterapeutów w Polsce. Jesteśmy dumni z tego, że swoim zaufaniem nieprzerwanie obdarzają nas nasi pacjenci, a także fizjoterapeuci z całego kraju, którzy corocznie uczestniczą w naszych szkoleniach. Jest to ogromna motywacja do dalszej pracy i rozwoju. Bez waszego wsparcia i zaufania Falmed nie zaszedłby tak daleko, jak udało nam się to w ostatnich 27 latach.

Dziękujemy!

Zespół Falmed

Nasz-zespol---dr-n-med-Stanislaw-Faliszewski

dr n. med. Stanisław Faliszewski

W 1991r. ukończył Medyczne Studium Zawodowe w Poznaniu z tytułem technik fizjoterapii. Od 1992 r. właściciel firmy Falmed. W 1995 roku ukończył studia magisterskie na poznańskiej AWF, na kierunku rehabilitacja ruchowa. W 1996 roku rozpoczął pracę na AWF w Poznaniu – asystent w Zakładzie Kinezyterapii. W 2006 roku po obronieniu tytułu doktora nauk medycznych w zakresie medycyny na ówczesnej Akademii Medycznej w Poznaniu, objął stanowisko adiunkta w AWF Poznań. Od 1995 certyfikowany terapeuta NDT Bobath, NDT Bobath Baby, NDT Bobath Old celebral Palsy. Od 2000 roku terapeuta PNF. Wielokrotnie odbył staż w Sint Maartensklinik w Nijmegen w Holandii.

Nasz-zespol---mgr-Anna-Faliszewska

mgr Anna Faliszewska

Ukończyła Policealne Studium Fizjoterapii w Warszawie z tytułem technika fizjoterapii, a następnie Wyższe Studia Magisterskie na poznańskiej AWF, na kierunku fizjoterapia. Jest certyfikowanym terapeutą metod Bobath dla dorosłych (2011), PNF (2011), Terapii manualnej w modelu holistycznym VI modułów (2011), SI (2011), Kinesiology taping (2007). Jej pacjenci to dzieci to osoby dorosłe z deficytem neurologicznym i ortopedycznym. W pracy z nimi korzysta z również z własnych wypracowanych metod Falmedu. Jest współautorką programów szkoleniowych Falmed.

daria-oziemkowska-2

mgr Daria Oziemkowska

Absolwentka poznańskiej AWF oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Od momentu ukończenia studiów wiedziała, że zdobytą wiedzę i umiejętności chcę wykorzystywać w pracy z dziećmi. Odnajduje się zarówno w terapii niemowląt jak i w terapii metodą Integracji Sensorycznej. Planuje poszerzyć swój warsztat o pracę z kobietami w okresie ciąży i połogu oraz z problemami uroginekologicznymi. W czasie wolnym najchętniej podróżuje, eksploruje i odkrywa nowe kraje, ludzi oraz kultury, a także jeździ na rolkach po poznańskiej Cytadeli.

ola-tabaczynska-2

mgr Aleksandra Tabaczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Konsekwentnie rozwija się we fizjoterapii pediatrycznej w kierunku profilaktyki zaburzeń psychoruchowych, diagnostyki i wczesnego wykrywania nieprawidłowości rozwojowych u niemowląt, a także pracy z dziećmi ze skoliozami i wadami postawy. Jest instruktorką nauki jazdy na snowboardzie dla dzieci. Poza nauką jazdy na desce tańczy salsę, ćwiczy jogę a także lubi zagrać na fortepianie.

daria-zbiezak-2

mgr Daria Zbieżak

Ukończyła AWF oraz Wyższą Szkołę Edukacji i Terapii w Poznaniu. Fascynuje ją praca z niemowlętami w ramach Wczesnej Interwencji i jest to kierunek fizjoterapii pediatrycznej, w którym planuje się stale rozwijać, zarówno w zakresie metod terapeutycznych, jak i też diagnostyki neurorozwojowej. Nie obce są jej również techniki metody PNF, które stosuje głównie w przypadku pacjentów ze skoliozami i wadami postawy. Dba o dobrą formę tańcząc salsę i grając w tenisa ziemnego.

patrycja-torzynska

Patrycja Torzyńska

Absolwentka WSPiA w Poznaniu. Kontynuuje studia II stopnia na Uniwersytecie Medycznym. Swoje zainteresowania i rozwój zawodowy kierunkuje na pracę z dziećmi. Szczególnie zafascynowana jest metodą NDT Bobath, której elementy stosuje w codziennej pracy. W przyszłości planuje rozwijać się i szkolić w kierunku fizjoterapii pediatrycznej i neurologicznej. Po pracy lubi aktywnie spędzać czas na łonie przyrody, uprawiając tzw. aktywną turystykę.

julia-bereszynska

Julia Bereszyńska

Absolwentka poznańskiej AWF. Poza fizjoterapią pediatryczną interesuje się technikami masażu głębokiego tkanek miękkich, terapią punktów spustowych czy treningiem funkcjonalnym i stabilizacji. W przyszłości chce rozbudowywać swój warsztat w kierunku pracy z niemowlętami, osobami po urazach, pacjentami ze skoliozami i wadami postawy, a także dorosłymi z przewlekłymi bólami kręgosłupa. Kiedy nie pracuje to przybiera skomplikowane pozy Joginki, wspina się po górach i surfuje.

julia-nowaczyk

Julia Nowaczyk

Ukończyła studia fizjoterapeutyczne I i II stopnia na poznańskiej AWF. Najwięcej satysfakcji i radości dostarcza jej praca z niemowlętami w ramach Wczesnej Interwencji i jest to kierunek, w którym zdecydowanie chciałaby się rozwijać. W terapii osób dorosłych najbliżej jej do koncepcji Anatomy Trains i integracji strukturalnej KMI. Pasjonuje się podróżami, kiedy nie zwiedza to czyta reportaże podróżnicze, a także aktywnie biega, zjeżdża po stokach i uprawia jogę.

FALMED © 2020 - POLITYKA PRYWATNOŚCI