Rehabilitacja neurologiczna dzieci w Poznaniu

Od wielu lat zajmujemy się usprawnianiem pacjentów z rozpoznanym zespołem mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), zespołem Downa, urazem mózgowo-czaszkowym, rozszczepem kręgosłupa, dystrofią mięśniową i innymi deficytami. Nasze programy terapeutyczne to efekt synergii między metodami NDT Bobath, PNF, Integracji Sensorycznej oraz naszymi własnymi, wieloletnimi doświadczeniami klinicznymi. 

Program rehabilitacji neurologicznej

Rozpoznanie indywidualnego problemu naszego pacjenta stanowi podstawę do opracowania skutecznego programu terapeutycznego. Podczas konsultacji doktor Stanisław Faliszewski dokonuje pełnej analizy stanu pacjenta, przeprowadza wywiad z rodzicami, zapoznaje się z dostarczoną na wizytę dokumentacją medyczną. 

Na tej podstawie tworzy kompleksowy plan rehabilitacji, określa częstotliwość wizyt i wyznacza termin kolejnej kontroli. Z reguły praca fizjoterapeutyczna z jednostkami neurologicznymi w Falmedzie powinna trwać ok 3-4 miesięcy, po których następuje kontrola osiągniętych postępów i dalsze ukierunkowanie strategii fizjoterapeutycznej. 

Nasza terapia koncentruje się na uzyskaniu maksymalnej możliwej sprawności pacjenta, na jaką pozwala jego jednostka chorobowa. 

Dla kogo jest rehabilitacja neurologiczna?

  • Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym
  • Dzieci z wadami wrodzonymi
  • Dzieci z zespołem Downa
  • Dzieci z urazami mózgowo-czaszkowymi
  • Dzieci z dużym opóźnieniem rozwoju psychomotorycznego
  • Dzieci z problemem z częściowym lub całościowym niedowładem kończyn

Jak nasze zajęcia mogą pomóc Twojemu dziecku?

  • Osiąganie maksymalnie możliwej sprawności i samodzielności
  • Ćwiczenia ruchowe hamują dalsze postępy niepełnosprawności
  • Instruktaż w zakresie procesów pielęgnacyjnych
  • Instruktaż w zakresie autoterapii realizowanej w domu

Jak wyglądają zajęcia?

Nieodłączny w procesie fizjoterapeutycznym jest udział rodziców. Nie mamy tutaj na myśli odtwarzaniu przez nich, w warunkach domowych określonych ćwiczeń. Uczestnictwo rodziców w naszej metodyce pracy, koncentruje się na egzekwowaniu nabywanych przez dziecko umiejętności, podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych (układanie, noszenie, rozbieranie, jedzenie). Instruktaż dla rodziców to istotny element naszych metod terapii. Nasze doświadczenia jednoznacznie wskazują, iż synergia pomiędzy indywidualnie opracowanym planem terapii z kontynuacją jego założeń w warunkach domowych, gwarantują najbardziej efektywną rehabilitację neurologiczną.

Zapoznaj się z regulaminem

Przed zapisaniem się na wizytę, sprawdź nasz regulamin wizyt

Zapisz się już teraz!

Zapisz się przez formularz lub umów się przez telefon

Zapis - Rehabilitacja neurologiczna dzieci

Zadzwoń do nas!

+48 881 776 733

Przeźmierkowo k. Poznań

osrodek@falmed.pl

FALMED Rehabilitacja Ruchowa
Stanisław Faliszewski
ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo