Terapia skolioz, wad postawy i wad stóp – Poznań

Rehabilitacja pacjentów ze skoliozą jedno lub dwułukową czy też innymi wadami postawy, to proces, który należy nie tylko odpowiednio zaplanować, lecz także zaprogramować efekty i na bieżąco sprawdzać ich poprawę. Kluczowa jest prawidłowa diagnoza, w przypadku której fizjoterapeuta nie powinien wahać się współpracować z ortopedą. Na podstawie wstępnej analizy problemu, w ramy której wpisuje się również dokładny przegląd zdjęcia rentgenowskiego, zostaje opracowany kompleksowy program terapii.

Rola rodziny w terapii skolioz

W przypadku pacjentów z wadami postawy, rola rodziny w procesie usprawniania jest szczególnie istotna. Aby skutecznie zminimalizować i skorygować określoną wadę kręgosłupa, klatki piersiowej, miednicy czy stóp, a co za tym idzie istotnie podnieść komfort życia i samodzielność pacjenta, plan terapii musi wykraczać poza indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą.

Metody stosowane w terapii skolioz

W rehabilitacji wad postawy, dzięki stosowaniu metod PNF, Integracji Sensorycznej czy Terapii Manualnej, wzbogaconych o nasze bogate doświadczenia kliniczne, odnosiliśmy sukcesy terapeutyczne.  Nie tylko w pracy z pacjentami cierpiącymi na skoliozę jednołukową, dwułukową, lecz także posiadających deficyt w postaci wady klatki piersiowej, miednicy czy stóp. Precyzyjnie nakreślony i na bieżąco modyfikowany plan fizjoterapii pomógł już wielu naszym pacjentom, którzy kiedy trafili do nas cierpieli na deformacje klatki piersiowej, związanymi z nią zmianą w obrębie kręgosłupa, a także zmagali się ze zmniejszoną wydolnością fizyczną.

Sprzęt ortopedyczny w terapii skolioz

Dzięki wspólnej pracy terapeuty i pacjenta, wielu z naszych podopiecznych odczuło wyraźną poprawę wydolności i sprawności ruchowej. Dobrze obrany plan rehabilitacji wstrzymuje także proces pogłębiania się skoliozy czy innej wady postawy, co z kolei oddala groźbę interwencji chirurgicznej, jak i wyraźnie zmniejsza dolegliwości bólowe.

W skutecznej terapii, istotną rolę odgrywa sprzęt ortopedyczny do całodobowej opieki. Niemal 30-letnie doświadczenie fizjoterapeutyczne doktora Stanisława Faliszewskiego gwarantuje prawidłowy dobór zaopatrzenia. Współpracujemy z wieloma czołowymi dostawcami sprzętu ortopedycznego, z usług których skorzystamy celem zaprezentowania pacjentowi szerokiej oferty.

Terapia skolioz i wad postawy - Poznań

Zapisz się przez formularz a oddzwonimy do Ciebie i umówimy wizytę konsultacyjną!

    Przed umówieniem się na pierwszą wizytę przeczytaj nasz