Terapia skolioz, wad postawy i wad stóp

Usprawnianie pacjenta ze skoliozą czy inną wadą postawy, to proces który należy odpowiednio zaplanować. Podobnie jak w przypadku terapii pacjentów z innego rodzaju deficytami, kluczowa jest diagnoza, na podstawie której obierany jest szczegółowy plan zajęć. W przypadku pacjentów ze skoliozą czy innymi wadami postawy, rola rodziny w procesie usprawniania jest szczególnie istotna. Aby skutecznie zminimalizować i skorygować określoną wadę kręgosłupa, klatki piersiowej, miednicy czy stóp, a co za tym idzie istotnie podnieść komfort życia i samodzielność pacjenta, plan terapii musi wykraczać poza indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą.

W naszej dotychczasowej działalności, dzięki stosowaniu metod PNF, Integracji Sensorycznej czy Terapii Manualnej, wzbogaconych o nasze bogate doświadczenia kliniczne, odnosiliśmy sukcesy również w pracy z pacjentami cierpiącymi na skoliozę jednołukową, dwułukową, czy też posiadających deficyt w postaci wady klatki piersiowej, miednicy czy stóp. Precyzyjnie nakreślony i na bieżąco modyfikowany plan terapii pomógł już wielu naszym pacjentom, którzy kiedy trafili do nas cierpieli na deformacje klatki piersiowej, związanymi z nią zmianą w obrębie kręgosłupa, a także zmagali się ze zmniejszoną wydolnością fizyczną.

Dzięki wspólnej pracy terapeuty i pacjenta, wielu z naszych podopiecznych odczuło wyraźną poprawę wydolności i sprawności ruchowej. Dobrze obrany plan terapeutyczny wstrzymuje także proces pogłębiania się skoliozy czy innej wady postawy, co z kolei oddala groźbę interwencji chirurgicznej, jak i wyraźnie zmniejsza dolegliwości bólowe.

W skutecznej terapii skolioz i innych wad postawy, istotną rolę odgrywa sprzęt ortopedyczny do całodobowej opieki. W tym zakresie współpracujemy ze znaną na całym świecie firmą Ottobock, której polska filia jest strategicznym partnerem Falmedu. Jeżeli stan zdrowia pacjenta będzie tego wymagał, możemy zaprosić przedstawiciela Ottobock, który zaprezentuje szczegółową ofertę na kompleksowe wsparcie ortopedyczne.

Przed umówieniem się na pierwszą wizytę przeczytaj nasz

FALMED © 2020 - POLITYKA PRYWATNOŚCI