Rehabilitacja dla dorosłych w Poznaniu

Terapia Manualna dla osób cierpiących na chroniczne problemy bólowe. Rehabilitacja neurologiczna dla osób po udarach, z SM i innymi uszkodzeniami OUN. Rehabilitacja ortopedyczna, fizykoterapia, masaże i kinesiotaping dla osób po urazach. Zajęcia grupowe dla zdrowego kręgosłupa i narządu ruchu!

Oferta rehabilitacji indywidualnej dla dorosłych

Sprawdź nasze wszystkie usługi

Rehabilitacja neurologiczna

Specjalizujemy się w terapii pacjentów po udarach, ze stwardnieniem rozsianym, z problemem spastyczności i innymi uszkodzeniami OUN. Od pełnej analizy i oceny stanu pacjenta, przez opracowanie i realizację kompleksowego planu terapeutycznego, angażującego również rodzinę pacjenta, po kontrolę postępów terapeutycznych i doprowadzenie do maksymalnej możliwej sprawności.

Rehabilitacja ortopedyczna

Aby wrócić do pełnej sprawności po urazie tkanek miękkich czy złamaniach kości, konieczna jest ukierunkowana fizjoterapia. Prowadzimy ją w oparciu o metody PNF i Terapii Manualnej, wspierając ćwiczenia czynno-bierne zabiegami fizykoterapeutycznymi, które przyspieszają proces gojenia i zmniejszają ból. Cały proces terapeutyczny nadzoruje mgr Anna Faliszewska.

Fizykoterapia i masaże

Masaż leczniczy całego grzbietu lub częściowy przynosi doraźną ulgę w dolegliwościach bólowych, rozluźniając spięte struktury tkanek. Nieodzownym elementem leczenia różnego rodzaju urazów, przyspieszania procesów gojenia tkanek oraz niwelowaniu bólu, są zabiegi fizykoterapeutyczne. Wykonujemy laseroterapię, ultradźwięki, magnetoterapię, elektroterapię oraz punktową krioterapię.

Kinestiotaping

Precyzyjne naklejenie specjalnie dobranego, kolorowego plastra elastycznego w odpowiednie miejsce, przekłada się na zmniejszenie dolegliwości bólowych, poprawę krążenia, a także minimalizuje ryzyko pogłębienia się urazu. Kinesiotaping to doskonała forma wsparcia dla terapii manualnej, rehabilitacji ortopedycznej, a także zabiegów fizykoterapeutycznych, jako element przyspieszający i polepszający regenerację tkanek.

Terapia manualna

Mgr Anna Faliszewska to specjalistka z ponad 20-letnim doświadczeniem, która pomogła wielu pacjentom cierpiącym na przewlekłe i chroniczne bóle. Jeśli masz problem z bólami kręgosłupa, rwą kulszową, udową, gruszkowatą, ramienną, z łokciem tenisisty i łokciem golfisty, z zespołem zmrożonego barku, z bólami pooperacyjnymi, bólami po ciąży - to koniecznie umów się na wizytę i dowiedz się jak możemy Ci pomóc!

Zajęcia grupowe 

Autorski projekt mgr Anny Faliszewskiej. Na zajęciach nauczysz się technik poizometrycznej relaksacji mięśni, autoterapii, ćwiczeń oddechowych, poprawnego wykonywania ćwiczeń rozciągających. Kompletny program opracowany przez doświadczoną fizjoterapeutkę, ukierunkowany na niwelowanie dolegliwości bólowych i pracę nad własnym ciałem. Zajęcia, które swoją tematyką i stopniem zaawansowania dalece wykraczają poza Jogę czy Pilates.

Szukasz rehabilitacji dla dzieci?

Jeśli szukasz specjalistów, którzy pomogą Twojemu dziecku w prawidłowym rozwoju, sprawdź naszą ofertę rehabilitacji dziecięcej

Co mówią o nas nasi pacjenci i ich rodzice?


Super profesjonalizm. Miła obsługa!
Arkadiusz Dolata
Arkadiusz Dolata
09/12/2023
Korzystamy dla syna zarówno z Klubu Malucha jak I z fizjoterapii. Klub Malucha bardzo przydatna rzecz dla rodziców aby zdobyć trochę wiedzy oraz przy okazji dr rzuci okiem czy dziecko rozwija się prawidłowo. Jeśli chodzi o fizjoterapię wszystko wytłumaczone, co, jak i dlaczego tak się dzieje. Sympatyczna obsługa na najwyższym poziomie. Polecam każdemu kto potrzebuje
Krzysztof Michalak
Krzysztof Michalak
12/10/2023
Uwielbiamy to miejsce. Klub malucha po raz drugi wspiera podczas codziennej pielęgnacji niemowalaka do 12 miesiąca życia. Polecamy z czystym sercem
Jagoda Woźnica
Jagoda Woźnica
06/10/2023
Super fizjoterapeuta! Profil prowadzony na instagramie jest bardzo wartościowy a materiały tam zamieszczane pomagają zrozumieć jak prawidłowo wspierać maluchy w rozwoju!
Martyna Rusjan
Martyna Rusjan
06/10/2023
Świetne podejście do dzieci. Dużo wiedzy przekazanej w przystępnej formie. Polecam.
Alicja Semenowicz
Alicja Semenowicz
10/03/2023

Poznaj naszych fizjoterapeutów

dr n. med. Stanisław Faliszewski

Od 1992 roku właściciel firmy Falmed. Certyfikowany terapeuta NDT Bobath, NDT Bobath Baby, NDT Bobath Old celebral Palsy, PNF oraz wielu innych kursów. W latach 1995 - 2022 wykładowca kierunkowych przedmiotów na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W drugiej połowie lat 90-tych rozpoczął prowadzić szkolenia dla fizjoterapeutów w oparciu o autorskie programy. Praktyk kliniczny z ponad 30-letnim doświadczeniem, który w każdym tygodniu przyjmuje nowych pacjentów na konsultacjach w ośrodku Falmed. Od 10 lat realizujący swój autorski projekt zajęć grupowych dla niemowląt - Klub Malucha, który udoskonalił jego autorską metodykę diagnozowania oraz wyznaczania kierunków terapii dzieci. Zawsze zorientowany na niesienie pomocy pacjentowi i zapewnieniu jemu oraz rodzinie pełnego wsparcia merytorycznego w procesie terapii. 

mgr Anna Faliszewska

Absolwentka Policealnego Studium Fizjoterapii w Warszawie oraz poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której uzyskała tytuł magistra. Certyfikowana terapeutka metod Bobath dla dorosłych, PNF, Terapii manualnej w ujęciu holistycznym (VI modułów) oraz metody Integracji Sensorycznej. Praktyk kliniczny - każdego dnia w ośrodku Falmed przyjmuje dorosłych pacjentów na Terapię Manualną oraz dzieci na diagnozy i testy Integracji Sensorycznej. Od 20 lat współprowadzi kursy Falmed. Wzbogaciła i udoskonaliła warsztat terapeutyczny Falmedu o efekty synergii między fizjoterapią neurologiczną oraz metodą Integracji Sensorycznej. Fizjoterapeutka z ogromną wiedzą i warsztatem, dzięki którym zapewnia swoim pacjentom najlepszą opiekę.

Regulamin wizyt i terapii Falmed

Zadzwoń do nas!

+48 881 776 733

Przeźmierkowo k. Poznań

osrodek@falmed.pl

FALMED Rehabilitacja Ruchowa
Stanisław Faliszewski
ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo