Kursy dla fizjoterapeutow - Poznań

Szkolenia prowadzone przez praktyków klinicznych z ponad 30-letnim doświadczeniem i programem nastawionym na zajęcia praktyczne!

Więcej o naszym ośrodku

Dlaczego warto wziąć udział w naszych kursach dla fizjoterapeutów?

Rozwój zawodowy i poszerzanie swojego warsztatu stanowi kluczowy element dla każdego rehabilitanta. Pracując w tym zawodzie powinieneś korzystać z dobrych okazji do poszerzania swojej wiedzy oraz wymiany doświadczeń klinicznych. 25 lat prowadzenia kursów, 32 lata doświadczeń klinicznych Falmedu, duże zaufanie całego środowiska i dziesiątki pozytywnych opinii, sprawiają, że koniecznie musisz wziąć udział w naszych kursach!

W naszych kursach mogą brać udział również studenci 5 roku fizjoterapii

Kursy dla fizjoterapeutów w ośrodku Falmed

Falmed to czołowy ośrodek rehabilitacyjny w Wielkopolsce, specjalizujący się w fizjoterapii pediatrycznej, neurologicznej, terapii skolioz i wad postawy oraz terapii metodą Integracji Sensorycznej. Każdego roku opiekujemy się setkami pacjentów, w różnym wieku, i z różnymi jednostkami chorobowymi. Skuteczna fizjoterapia, którą wykonujemy na co dzień, potwierdza, że stosowane przez nas metody są efektywne i poprawiają komfort życia pacjentów. I to właśnie tą wiedzą chcemy się podzielić z osobami, które przyjadą na nasze kursy dla fizjoterapeutów, uzupełniając program kursu o współczesne metody neurofizjologiczne.

2600 zł


Najbliższy termin:

Część I: 21 – 22 IX (od 9:30)

Część II 5 – 6 X (od 9:30)

40 godzin zajęć

Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym

Program obejmuje terapię niemowląt w ramach Wczesnej Interwencji, a także rehabilitację starszych dzieci z innymi jednostkami neurologicznymi.

1700 zł


Najbliższy termin:

15 – 17 XI (od 9:30)

30 godzin zajęć

Kurs poświęconym dzieciom ze skoliozą oraz wadami postawy 

W programie terapia skolioz jedno i dwułukowych, koncepcja pracy trójpłaszczyznowej, terapia wad stóp oraz wykorzystywanie testów funkcjonalnych.

1700 zł


Najbliższy termin:

25 - 27 X (od 9:30)

30 godzin zajęć

Strategia fizjoterapeutyczna u pacjentów z uszkodzeniem OUN

W programie terapia pacjentów w okresie wiotkim i spastycznym. Skale oceny spastyczności, ocena reakcji stowarzyszonych, patologia wzorców pacjenta, trening funkcjonalny. 

1500 zł


Najbliższy termin:

7 – 8 XII (od 9:30)

20 godzin zajęć

Praktyka terapii funkcjonalnej z dziećmi neurologicznym 

Kurs dla fizjoterapeutów z doświadczeniem w pediatrii. Szkolenie skoncentrowane na zajęciach praktycznych i analizie pacjentów uczestników.

Sprawdź opinie o naszych kursach:

Natalia Włodarczyk

Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5

Opisowa opinia: Bardzo ciekawe zajęcia. Duża wiedza prowadzących, dużo ćwiczeń praktycznych.

Beata Ceszelska

Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5

Opisowa opinia: Szkolenie świetne, dużo wiedzy przedstawionej w sposób zrozumiały i uporządkowany. Rozjaśniło mi sporo, moja praca będzie miała zupełnie inną formę niż dotychczas.

Krystyna Wojtkowska

Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5

Opisowa opinia: Szkolenie przeprowadzone w sposób wzorowy, dzięki czemu wiedza i praktyka wchłaniała się samoistnie! Dziękuję i do zobaczenia na następnych kursach!

 Martyna Ślazyk

Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 4

Opisowa opinia: Bardzo ciekawe szkolenie, otwierające głowę.

Anna Jakubowska

Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5

Opisowa opinia: Ogromna wiedza prowadzących. Prosty i jasny przekaz informacji. Najważniejsza praktyka, której było bardzo dużo!

Dagmara Mrozek

Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5

Opisowa opinia: Wiedza teoretyczna poparta wiedzą praktyczną, dobry kontakt z prowadzącymi. Plusem jest korygowanie i minimalizowanie popełnianych błędów w trakcie zajęć praktycznych.

Programy naszych szkoleń dla fizjoterapeutów

Nasze szkolenia oparte są w głównej mierze o współczesne metody neurofizjologiczne, takie jak NDT Bobath, PNF, Terapia Manualna czy metoda Integracji Sensorycznej. Jednak trzon ich programów stanowią nasze własne, 32-letnie doświadczenia kliniczne w pracy z pacjentami zmagającymi się z różnego rodzaju jednostkami chorobowymi. Falmed nieustannie się rozwija, zbiera nowe doświadczenia i wzbogaca stosowane metody terapeutyczne, co przekłada się na ulepszanie programów naszych kursów.

Kurs strategia fizjoterapeutyczna dla pacjentów z uszkodzeniami OUN - Falmed Poznań

Poznaj Twoich instruktorów

dr n. med. Stanisław Faliszewski

Od 1992 roku właściciel firmy Falmed. Certyfikowany terapeuta NDT Bobath, NDT Bobath Baby, NDT Bobath Old celebral Palsy, PNF oraz wielu innych kursów. W latach 1995 - 2022 wykładowca kierunkowych przedmiotów na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W drugiej połowie lat 90-tych rozpoczął prowadzić szkolenia dla fizjoterapeutów w oparciu o autorskie programy. Praktyk kliniczny z ponad 30-letnim doświadczeniem, który w każdym tygodniu przyjmuje nowych pacjentów na konsultacjach w ośrodku Falmed. W nauce innych fizjoterapeutów i przekazywaniu im wiedzy koncentruje się na analizie stanu i potrzeb pacjenta, testach funkcjonalnych oraz dokonywaniu nieustannej oceny postępów. Łączy swój ogromny warsztat praktyczny z umiejętnościami dydaktycznymi, dbając o to aby każdy uczestnik przyswoił przekazywaną wiedzę. 

mgr Anna Faliszewska

Absolwentka Policealnego Studium Fizjoterapii w Warszawie oraz poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której uzyskała tytuł magistra. Certyfikowana terapeutka metod Bobath dla dorosłych, PNF, Terapii manualnej w ujęciu holistycznym (VI modułów) oraz metody Integracji Sensorycznej. Praktyk kliniczny - każdego dnia w ośrodku Falmed przyjmuje dorosłych pacjentów na Terapię Manualną oraz dzieci na diagnozy i testy Integracji Sensorycznej. Od 20 lat współprowadzi kursy Falmed. Programy naszych kursów udoskonaliła o synergię pomiędzy deficytami neurologicznymi i metodą Integracji Sensorycznej, czy metodę Terapii Manualnej w terapii skolioz, wad postawy i wad stóp. Fizjoterapeutka z ogromną wiedzą, warsztatem oraz umiejętnościami do dzielenia się swoimi doświadczeniami klinicznymi z innymi.

Dofinansowanie na kursy dla fizjoterapeutów

Dowiedz się jak dostać dofinansowanie na nasz kurs!

Od wielu lat pomagamy wam w uzyskaniu dofinansowania czy refundacji na nasze szkolenia. Posiadamy doświadczenie w zakresie Krajowego Funduszu Szkoleniowego – inicjatywy prowadzonej przez Powiatowe Urzędy Pracy, dedykowanej dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.