Rehabilitacja dziecięca w Poznaniu

To główna specjalizacja ośrodka Falmed w Poznaniu. Prowadzimy fizjoterapię niemowląt w ramach Wczesnej Interwencji, terapię według metody Integracji Sensorycznej, terapię dzieci z deficytami neurologicznymi, rehabilitację skolioz, wad postawy i wad stóp. Naszą kompleksową ofertę uzupełniają zajęcia grupowe - Klub Malucha dla niemowląt od urodzenia do 12 miesiąca życia oraz Klub Starszaka, dla do 3 roku życia.e

Rehabilitacja indywidualna dla dzieci

Sprawdź nasze wszystkie usługi

Rehabilitacja niemowląt. Wczesna interwencja

Ćwiczenia obejmują wielokierunkowe oddziaływanie na psychoruchowe sfery rozwoju dziecka. Od procesu pielęgnacji, przez prawidłowe noszenie, po ćwiczenia wspierające harmonijny rozwój. Umów się na konsultację jeśli Twój maluch często i długo płacze, ma trudności w ssaniu lub połykaniu, zaciska kciuk do środka dłoni, wygina się w literę C, odgina głowę w różnych pozycjach, ma silną asymetrię. 

Rehabilitacja dzieci z deficytami neurologicznymi

W terapii skolioz wykorzystujemy metodę PNF, Terapię Manualną i inne metody. Dzięki autorskim programom osiągamy efekty terapeutyczne w pracy ze skoliozami jednołukowymi, dwułukowymi, wadami postawy, wadami klatki piersiowej i wadami stóp. Naszymi doświadczeniami klinicznymi w zakresie terapii skolioz dzielimy się z innymi specjalistami na autorskim kursie dla fizjoterapeutów.

Rehabilitacja skolioz wad postawy i wad stóp

W terapii skolioz wykorzystujemy metodę PNF, Terapię Manualną i inne metody. Dzięki autorskim programom osiągamy efekty terapeutyczne w pracy ze skoliozami jednołukowymi, dwułukowymi, wadami postawy, wadami klatki piersiowej i wadami stóp. Naszymi doświadczeniami klinicznymi w zakresie terapii skolioz dzielimy się z innymi specjalistami na autorskim kursie dla fizjoterapeutów.

Integracja Sensoryczna

Integracja Sensoryczna to rodzaj „terapii przez zabawę”. SI kierowana jest do dzieci pobudzonych ruchowo lud nadmiernie wycofanych, nadwrażliwych na dźwięki, nie lubiących określonych faktur lub potraw, czy mających problemy z emocjami. Dzięki naszej terapii Twoje dziecko będzie lepiej radzić sobie z nauką i skupieniem, a także w interakcjach z Tobą, innymi dziećmi i osobami dorosłymi.

Klub Malucha

Zajęcia grupowe w Klubie Malucha to oferta dla rodziców niemowlaków do 12 miesiąca życia. W zajęciach, bierze udział do 9 Maluszków w podobnej kategorii wiekowej. Podczas zajęć doktor Stanisław Faliszewski pokazuje rodzicom jak poprawnie nosić Malucha, stymulować go do rozwoju, ćwiczyć przez zabawę, komunikować, reagować na płacz i radzić sobie z nim. Udział rodziców w zajęciach jest obowiązkowy.

Klub starszaka

To nasze grupowe zajęcia dla dzieci od 12 miesiąca do 3 roku życia. Podczas zajęć sensorycznych Starszaki poznają własne ciało i otoczenie, uczą się współpracy z innymi dziećmi, a także ćwiczą koordynację ruchową. W programie zajęć: grafomotoryka, koordynacja zmysłów, stymulacja czuciowa, orientacja w przestrzeni. Udział rodziców w zajęciach jest obowiązkowy.

Szukasz rehabilitacji dla dorosłych?

Jeśli szukasz specjalistów, którzy pomogą Twojemu dziecku w prawidłowym rozwoju, sprawdź naszą ofertę rehabilitacji dla dorosłych!

Dodatkowe informacje o rehabilitacji w Falmed

Jak wygląda rehabilitacja w naszym ośrodku?

Zaczynamy od konsultacji. Niemowlaki z niepokojami rozwojowymi, dzieci ze skoliozami, wadami postawy i wadami stóp przyjmuje w swoim gabinecie doktor Stanisław Faliszewski. W diagnozach i testach zaburzeń procesów Integracji Sensorycznej specjalizuje się magister Anna Faliszewska. 

W trakcie konsultacji rodzice otrzymują pełną informację o zdiagnozowanym stanie dziecka oraz zaleceniach pielęgnacyjnych i terapeutycznych. Rehabilitacją indywidualną z dziećmi zajmuje się zespół fizjoterapeutek Falmedu.

Integracja Sensoryczna Falmed Poznań

Co mówią o nas nasi pacjenci i ich rodzice?


Super profesjonalizm. Miła obsługa!
Arkadiusz Dolata
Arkadiusz Dolata
09/12/2023
Korzystamy dla syna zarówno z Klubu Malucha jak I z fizjoterapii. Klub Malucha bardzo przydatna rzecz dla rodziców aby zdobyć trochę wiedzy oraz przy okazji dr rzuci okiem czy dziecko rozwija się prawidłowo. Jeśli chodzi o fizjoterapię wszystko wytłumaczone, co, jak i dlaczego tak się dzieje. Sympatyczna obsługa na najwyższym poziomie. Polecam każdemu kto potrzebuje
Krzysztof Michalak
Krzysztof Michalak
12/10/2023
Uwielbiamy to miejsce. Klub malucha po raz drugi wspiera podczas codziennej pielęgnacji niemowalaka do 12 miesiąca życia. Polecamy z czystym sercem
Jagoda Woźnica
Jagoda Woźnica
06/10/2023
Super fizjoterapeuta! Profil prowadzony na instagramie jest bardzo wartościowy a materiały tam zamieszczane pomagają zrozumieć jak prawidłowo wspierać maluchy w rozwoju!
Martyna Rusjan
Martyna Rusjan
06/10/2023
Świetne podejście do dzieci. Dużo wiedzy przekazanej w przystępnej formie. Polecam.
Alicja Semenowicz
Alicja Semenowicz
10/03/2023

Poznaj naszych fizjoterapeutów

dr n. med. Stanisław Faliszewski

Od 1992 roku właściciel firmy Falmed. Certyfikowany terapeuta NDT Bobath, NDT Bobath Baby, NDT Bobath Old celebral Palsy, PNF oraz wielu innych kursów. W latach 1995 - 2022 wykładowca kierunkowych przedmiotów na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W drugiej połowie lat 90-tych rozpoczął prowadzić szkolenia dla fizjoterapeutów w oparciu o autorskie programy. Praktyk kliniczny z ponad 30-letnim doświadczeniem, który w każdym tygodniu przyjmuje nowych pacjentów na konsultacjach w ośrodku Falmed. Od 10 lat realizujący swój autorski projekt zajęć grupowych dla niemowląt - Klub Malucha, który udoskonalił jego autorską metodykę diagnozowania oraz wyznaczania kierunków terapii dzieci. Zawsze zorientowany na niesienie pomocy pacjentowi i zapewnieniu jemu oraz rodzinie pełnego wsparcia merytorycznego w procesie terapii. 

mgr Anna Faliszewska

Absolwentka Policealnego Studium Fizjoterapii w Warszawie oraz poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której uzyskała tytuł magistra. Certyfikowana terapeutka metod Bobath dla dorosłych, PNF, Terapii manualnej w ujęciu holistycznym (VI modułów) oraz metody Integracji Sensorycznej. Praktyk kliniczny - każdego dnia w ośrodku Falmed przyjmuje dorosłych pacjentów na Terapię Manualną oraz dzieci na diagnozy i testy Integracji Sensorycznej. Od 20 lat współprowadzi kursy Falmed. Wzbogaciła i udoskonaliła warsztat terapeutyczny Falmedu o efekty synergii między fizjoterapią neurologiczną oraz metodą Integracji Sensorycznej. Fizjoterapeutka z ogromną wiedzą i warsztatem, dzięki którym zapewnia swoim pacjentom najlepszą opiekę.

Regulamin wizyt i terapii Falmed

Zadzwoń do nas!

+48 881 776 733

Przeźmierkowo k. Poznań

osrodek@falmed.pl

FALMED Rehabilitacja Ruchowa
Stanisław Faliszewski
ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo