kurs terapia skolioz i wad postawy

BON RABATOWY

ZGŁOŚ SIĘ

REGULAMIN

   CEL KURSU   

 

Celem kursu jest zapoznanie fizjoterapeutów z metodami stosowanymi w terapii skolioz, wad postawy i wad stóp. Pokażemy uczestnikom jak zaplanować oraz prowadzić kompleksowe postępowanie rehabilitacyjne u pacjentów z różnymi schorzeniami narządu ruchu i kręgosłupa. Fizjoterapeuta po zakończeniu szkolenia powinien samodzielnie dobierać metody neurofizjologiczne do terapii skolioz, wad postawy i wad stóp, a także umieć dobrać odpowiednie zaopatrzenie ortopedyczne.

 

Kurs realizowany jest w formule 3-dniowej, na którą składają się 8 godzin zajęć teoretycznych oraz 22 godziny zajęć praktycznych. Wszyscy fizjoterapeuci pracują w grupach warsztatowych, trenując wskazane przez instruktorów techniki i metody. Podczas szkolenia przeprowadzony zostanie pokaz instruktażowy z udziałem pacjentów Falmedu.

 

   PROGRAM KURSU   

 

Program kursu „Skoliozy i wady postawy” jest autorski i opiera się przede wszystkim o własne, 26-letnie doświadczenia kliniczne Falmedu. W programie szkolenia czerpiemy również ze współczesnych metod neurofizjologicznych, stosowanych w terapii pacjentów ze skoliozami, wadami postawy i wadami stóp, jak PNF czy Terapia Manualna, a także aktualizujemy go o bieżące doniesienia ze świata fizjoterapii.

 

   Pierwszy dzień  

W pierwszym dniu kursu, w ramach wstępu teoretycznego, przypominamy fizjoterapeutom biomechaniczne aspekty budowy i funkcji kręgosłupa oraz podłoże skrzywień bocznych kręgosłupa (skoliozy jedno i dwułukowe). Omawiamy rodzaje wad postawy i wad klatki piersiowej. W części praktycznej pierwszego dnia przedstawiamy uczestnikom podstawy pracy mięśniowej i koncepcję pracy trójpłaszczyznowej.

 

Pokazujemy jak zastosować pomiar ruchomości kręgosłupa oraz jak wykorzystać wzorce ruchowe i techniki pracy z tułowiem. Fizjoterapeuci zostają zapoznani z oceną fizjoterapeutyczną pacjenta ze skoliozą jednołukową.

 

   Drugi dzień   

Dzień drugi szkolenia to kontynuacja ćwiczeń i zajęć praktycznych w ramach oceny fizjoterapeutycznej pacjenta ze skoliozą jednołukową. Pokazujemy uczestnikom takie elementy jak: łańcuchy zamknięte, praca z gumami TheraBand, ćwiczenia oddechowe, a także autoterapię i ćwiczenia do wykonywania w domu przez pacjenta.

 

Kolejnym modułem tematycznym omawianym drugiego dnia kursu jest ocena fizjoterapeutyczna pacjenta ze skoliozą dwułukową. W zajęciach praktycznych pokazujemy testy funkcjonalne, wzorce łopatki, miednicy i tułowia (kkg, kkd). Przedstawiamy fizjoterapeutom zastosowanie wyżej wymienionych elementów terapeutycznych, dla skolioz dwułukowych.

 

   Trzeci dzień   

W ostatnim dniu kursu pokazujemy jak prawidłowo dokonywać oceny zdjęć RTG miednicy i kręgosłupa. Omawiamy zależności pomiędzy miednicą a krzywiznami kręgosłupa, a także pokazujemy badanie i ocenę funkcji miednicy. W części praktycznej wskazujemy na techniki mobilizacji i automobilizacji miednicy.

 

Ostatnia część zajęć praktycznych na kursie rozpoczyna się od omówienia zastosowania terapii manualnej i technik mobilizacji kręgosłupa. Dużą uwagę poświęcamy również badaniu i terapii wad stóp z wykorzystaniem funkcjonalnego badania stopy, oceny na podoskopie. Pokazujemy praktyczne ćwiczenia dla wad stóp. Ostatnim modułem tematycznym szkolenia „Skoliozy i wady postawy” jest omówienie kwestii zaopatrzenia ortopedycznego.

 

Podobnie jak na naszych pozostałych kursach, również i na tym szkoleniu, uczestnicy będą mieli możliwość obserwacji instruktażu przeprowadzonego na pacjencie. Kurs kończy się zaliczeniem praktycznym, w ramach którego fizjoterapeuci pracujący w grupach warsztatowych mają za zadanie opracować plan terapii dla wybranej jednostki chorobowej. Każdy z uczestników ma czas na analizę i omówienie problemu. Wszyscy fizjoterapeuci biorący udział w szkoleniu otrzymają dyplom ukończenia kursu, który może być dodatkowo akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.

 

   Dofinansowania do szkoleń   

 

KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY

 

Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego! Przeczytaj nasz tekst o tym jak uzyskać dofinansowanie, sprawdź kiedy Twój Powiatowy Urząd Pracy prowadzi nabór wniosków i skontaktuj się z nami!

 

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH

 

Nasze kursy są akredytowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pozwala to zainteresowanym fizjoterapeutom na staranie się o na udział w kursie z funduszy europejskich. Kurs Skoliozy i wady postawy w terminach kwiecień i listopad 2020 zostały zarejestrowane w BUR.
 

Kwiecień 2020 - Numer usługi: 2019/06/03/12736/409715

Listopad 2020 - Numer usługi: 2019/06/03/12736/409723

Masz pytanie na temat kursu? 

Zadzwoń - 531 147 393

POZOSTAŁE KURSY

NASI INSTRUKTORZY

Średnia ocen - 4,8

 

Sprawdź opinie !

Terminy 2020:

 

17 - 19 IV (start zajęć o 9:30) - BRAK WOLNYCH MIEJSC

20 - 22 XI (start zajęć o 9:30) 

Kurs dla fizjoterapeutów

Usprawnianie dzieci ze skoliozą i wadami postawy

Szkolenie jednoczęściowe

CENA: 1 250 zł

Miejsce: Ośrodek Falmed, ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa

FALMED © 2017

POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZADZWOŃ DO NAS

61 653 49 90

Ośrodek Falmed

ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo k. Poznania

Godziny otwarcia: Pon - Pt 9:00 - 19:00

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa