Kurs terapia deficytów neurologicznych u dzieci

BON RABATOWY

ZGŁOŚ SIĘ

REGULAMIN

   CEL KURSU   

 

Celem kursu jest zapoznanie fizjoterapeutów z metodami stosowanymi w terapii deficytów neurologicznych u dzieci. Pokażemy uczestnikom jak prawidłowo dokonać analizy zespołu pediatrycznego, w szczególności u dzieci ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego, wadami wrodzonymi i zaburzeniami wad rozwojowych. Dzięki udziale w kursie fizjoterapeuta powinien potrafić zastosować skale oceny neurofizjologicznej, a także zaplanować proces rehabilitacji.

 

Szkolenie podzielone jest na II części, na które składa się 10 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych. Podczas kursu fizjoterapeuci pracują w grupach warsztatowych realizując zadania praktyczne. Na szkolenie zapraszamy również pacjentów Falmedu, z którymi instruktorzy wykonują pokaz zastosowania wybranych metod i ćwiczeń.

 

   PROGRAM KURSU   

 

Podobnie jak w przypadku naszych pozostałych kursów dla fizjoterapeutów, również program tego szkolenia jest autorski. Stanowi synergię pomiędzy: zastosowaniem metod neurofizjologicznych takich jak NDT Bobath czy Integracja Sensoryczna w fizjoterapii pediatrycznej, najnowszymi doniesieniami naukowymi, a także naszymi własnymi, 26-letnimi doświadczeniami klinicznymi w rehabilitacji.

 

   Część I-sza   

To wprowadzenie do zasad rozwoju psychomotorycznego dziecka zdrowego, do drugiego roku życia. Omawiany jest rozwój odruchów i reakcji, a także ich wpływ fizjologiczny i patologiczny na dziecko, w jego pierwszych dwóch latach życia. Przedstawiamy fizjoterapeutom uczestniczącym w kursie każdy z deficytów psychomotorycznych, z uwzględnieniem podziału na dzieci wiotkie oraz dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Pokazujemy prawidłowe metody postępowania neurofizjologicznego, zarówno w zakresie terapii, jak i też czynności pielęgnacyjnych, w pierwszych 2 latach życia dziecka, z omawianymi rodzajami deficytu.

 

Pokażemy oceny dzieci oraz skale, które są powszechnie stosowane w praktyce fizjoterapeutycznej. Powiemy także jak należy prawidłowo uczyć i angażować rodziców w proces terapeutyczny dziecka, szczególnie w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych.

 

Zajęcia praktyczne podczas pierwszej części kursu skierowane są na naukę analizy ruchu dziecka z deficytem psychomotorycznym, a także na planowanie procesu terapeutycznego, dla dziecka z deficytem neurologicznym.

 

   Część II-ga   

Druga część kursu dziecięcego koncentruje się na procesie terapii dzieci powyżej 12 miesiąca, u których rozpoznano zespół mózgowego porażenia dziecięcego, uraz mózgowo-czaszkowy, rozszczep kręgosłupa, dystrofię mięśniową, zespół Downa i inne deficyty neurologiczne.

 

Część praktyczna to zajęcia z podziałem na grupy. Fizjoterapeuci będą dokonywać oceny oraz planować proces terapii dziecka spastycznego, ze szczególnym uwzględnieniem: tetraplegii, hemiplegii i diplegii, wykorzystując przy tym poznane na kursie techniki pracy. Kolejne godziny zajęć praktycznych to nauka terapii dzieci wiotkich oraz z pozostałymi deficytami neurologicznymi.

 

Podczas kursu, część zajęć praktycznych odbywa się z udziałem pacjentów w formie instruktażu prowadzonego przez prowadzących. Uczestnicy pracują w grupach nad zadanym przez instruktora studium przypadku z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Ostatnim elementem szkolenia jest zaliczenie ustne i praktyczne przez każdego fizjoterapeutę. Każdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia kursu, do którego może dodatkowo wykupić akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

 

   Dofinansowania do szkoleń   

 

KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY

 

Od 2017 roku pomagamy fizjoterapeutom w uzyskaniu dofinansowania w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego - inicjatywy prowadzonej przez Powiatowe Urzędy Pracy na terenie całego kraju. Kliknij i dowiedz się jakie warunki trzeba spełniać aby uzyskać dofinansowanie!

 

BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH

 

29 marca nasze szkolenia uzyskały akredytację Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pozwala to zainteresowanym fizjoterapeutom na staranie się o dofinansowanie na udział w kursie z funduszy europejskich. Kurs dziecięcy w terminach luty/marzec 2020 oraz wrzesień/październik 2020 został zarejestrowany w BUR. 

 

Luty/marzec 2020 - Numer usługi: 2019/06/03/12736/409740

Wrzesień/Październik 2020 - Numer usługi: 2019/06/03/12736/409743

Masz pytanie na temat kursu? 

Zadzwoń - 531 147 393

POZOSTAŁE KURSY

NASI INSTRUKTORZY

Średnia ocen - 4,8

 

Sprawdź opinie !

Terminy 2020:

 

Część I 22 - 23 II (start zajęć o 9:30) - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Część II 7 - 8 III (start zajęć o 9:30) - BRAK WOLNYCH MIEJSC!


Część I 26 - 27 IX (start zajęć o 9:30)

Część II 10 - 11 X (start zajęć o 9:30)

Kurs dla fizjoterapeutów

Usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym

Szkolenie dwuczęściowe 

CENA: 1 960 zł

Miejsce: Ośrodek Falmed, ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa

FALMED © 2017

POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZADZWOŃ DO NAS

61 653 49 90

Ośrodek Falmed

ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo k. Poznania

Godziny otwarcia: Pon - Pt 9:00 - 19:00

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa