Terapia manualna – Poznań

W leczeniu dysfunkcji czy zespołów bólowych kręgosłupa i narządów ruchu wykorzystujemy terapię manualną w ujęciu holistycznym, a także metodę PNF. W obu tych metodach, ciało człowieka jest traktowane jako system naczyń połączonych. Innymi słowy, dolegliwości bólowe w odcinku piersiowym czy szyjnym kręgosłupa, mogą mieć swoje źródło w dysfunkcji miednicy czy też zbyt dużym napięciu mięśniowym w miejscu oddalonym od obszaru, w którym odczuwamy największy ból.

Terapia Manualna – analiza problemu pacjenta

Proces leczenia jest zawsze poprzedzony diagnostyką, w ramach której terapeuta poszukuję przyczyny bólu lub dysfunkcji. Poza przeprowadzeniem kompleksowego wywiadu z pacjentem, który werbalnie opisuje swój problem bólowy, nasza diagnostyka w Terapii Manualnej koncentruje się na empirycznym zbadaniu problemu. Ważna jest tutaj współpraca pacjenta, który podczas stymulacji określonych punktów, musi zasygnalizować terapeucie stopień dolegliwości bólowych.

Naszą specjalistką od Terapii Manualnej jest mgr Anna Faliszewska.

Na czym polega Terapia Manualna

Po przeprowadzonym wywiadzie i diagnostyce fizjoterapeuta przystępuje do procesu rehabilitacji. Odpowiednio i precyzyjnie manipulując oraz naciskając określone punkty na ciele stymuluje tkanki miękkie do rozluźnienia się. Instruuje on pacjenta w zakresie pozycji, którą ten ma przyjąć, pracy wydechem i rozluźniania określonych partii mięśniowych.

Leczenie dysfunkcji i dolegliwości bólowych przy wykorzystaniu wyżej opisanych metod nie powinno jednak ograniczać się tylko do wizyt w naszym gabinecie. Podczas pierwszej wizyty, terapeuta pokazuje pacjentowi ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, których sumienne wykonywanie pomiędzy wizytami w gabinecie, z określoną częstotliwością, znacznie przyspieszy proces dojścia do pełnej sprawności.

Terapia Manualna - Poznań
Masaż głęboki - Poznań

W czym pomaga Terapia Manualna

zespołów bólowych kręgosłupa,

rwy kulszowej,

rwy udowej,

rwy gruszkowatej, nie pourazowych bóli stawów kolanowych,

nerwobóli międzyżebrowych,

zespołów bólowych w odcinku szyjno-piersiowym kręgosłupa,

zespołów bólowych w odcinku piersiowych kręgosłupa, tzw. bóle „pseudozawałowe”,

rwa ramienna,

zespół bolesnego barku i zamrożony bark,

łokieć tenisisty i łokieć golfisty,

migreny, bóle wegetatywne, połowicze bóle głowy itp. (nie reagujące na dotychczasowe leczenie).