Rehabilitacja ortopedyczna – Poznań

Podstawą do leczenia urazów sportowych, takich jak złamania czy zwichnięcia, zerwania więzadeł lub innego rodzaju uszkodzenia tkanek miękkich jest praca z fizjoterapeutą. Obejmuje ona swoim zakresem zarówno manualne zabiegi wykonywane przez terapeutę, pracę z gumami Thera-Band, jak i zabiegi fizykoterapeutyczne. W zależności od rodzaju urazu, najczęściej wykorzystywanym rodzajem fizykoterapii w leczeniu urazów tkanek miękkich są ultradźwięki, laseroterapia, magnetoterapia oraz punktowa krioterapia.

Cel rehabilitacji ortopedycznej

Szybka interwencja fizjoterapeuty i dobrze zaplanowany proces terapii nie tylko dają gwarancję całkowitego wyleczenia urazu czy kontuzji, lecz także przyspiesza proces gojenia się tkanek. Wydatnie zwiększa to szanse na to, że uraz nie odnowi się w przyszłości. Dla osiągnięcia celu istotna jest regularna praca z fizjoterapeutą, stosowanie się do jego wskazówek poza realizowaną rehabilitacją, a także w przypadku stosowania zabiegów fizykoterapeutycznych, konsekwentne zrealizowanie cyklu 10 zabiegów.

Rehabilitacja ortopedyczna w ośrodku Falmed

Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje także usprawnianie pacjentów, którzy zmagają się z zespołami przeciążeniowymi, bólowymi i zmianami zwyrodnieniowymi. Specjalistką w leczeniu dorosłych pacjentów w Falmedzie jest mgr Anna Faliszewska, posiadająca certyfikaty metod PNF czy Terapii Manualnej w ujęciu holistycznym, która wielokrotnie przywracała naszych pacjentów do pełnej sprawności, nawet bo najbardziej skomplikowanych złamaniach, zwichnięciach i urazach.

Przed umówieniem się na pierwszą wizytę przeczytaj nasz