Rehabilitacja ortopedyczna Falmed Poznań

Rehabilitacja ortopedyczna

 

 

Podstawą do leczenia urazów sportowych, takich jak złamania czy zwichnięcia, zerwania więzadeł lub innego rodzaju uszkodzenia tkanek miękkich jest praca z fizjoterapeutą. Obejmuje ona swoim zakresem zarówno manualne zabiegi wykonywane przez terapeutę, pracę z gumami Thera-Band, jak i zabiegi fizykoterapeutyczne. W zależności od rodzaju urazu, najczęściej wykorzystywanym rodzajem fizykoterapii w leczeniu urazów tkanek miękkich są ultradźwięki, laseroterapia, magnetoterapia oraz punktowa krioterapia.

 

Szybka interwencja fizjoterapeuty i dobrze zaplanowany proces terapii nie tylko dają gwarancję całkowitego wyleczenia urazu czy kontuzji, lecz także przyspiesza proces gojenia się tkanek, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko odnowienia się urazu w przyszłości.

 

Rehabilitacja ortopedyczna obejmuje także usprawnianie pacjentów, którzy zmagają się z zespołami przeciążeniowymi, bólowymi i zmianami zwyrodnieniowymi. Specjalistką w leczeniu dorosłych pacjentów w Falmedzie jest mgr Anna Faliszewska, posiadająca certyfikaty metod PNF czy Terapii Manualnej w ujęciu holistycznym, która wielokrotnie przywracała naszych pacjentów do pełnej sprawności, nawet bo najbardziej skomplikowanych złamaniach, zwichnięciach i urazach.

 

FALMED © 2017

POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZADZWOŃ DO NAS

61 653 49 90

Ośrodek Falmed

ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo k. Poznania

Godziny otwarcia: Pon - Pt 9:00 - 19:00

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa
Falmed - Rehabilitacja Ruchowa