Szkolenie jednoczęściowe
CENA: 1 200 zł* (20 godzin zajęć)
*Płatność podzielona jest na transze 300zł oraz 900zł
Miejsce: Ośrodek Falmed, ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo
Szkolenie jednoczęściowe
CENA: 1 200 zł* (20 godzin zajęć)
*Płatność podzielona jest na transze 300zł oraz 900zł
Miejsce: Ośrodek Falmed, ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo
To wyjątkowe na polskim rynku szkolenie kierujemy do wszystkich fizjoterapeutów, którzy posiadają doświadczenie w pediatrii.
Kurs Praktyka w terapii funkcjonalnej z dziećmi neurologicznymi jak sama jego nazwa wskazuje, nastawiony jest przede wszystkim na zajęcia praktyczne. Analizujemy wiele przypadków, wielu pacjentów. Wspólnie z uczestnikami rozmawiamy o ich pacjentach, o jednostkach, z którymi mierzą się w swojej pracy na co dzień.
Szkolenie jest więc skrojone i dopasowane pod potrzeby uczestników!
Nasze kursy są prowadzone przez praktyków klinicznych, którzy w każdym roku pracy Falmedu przyjmują setki pacjentów. Doświadczeniem z naszych gabinetów dzielimy się z uczestnikami kursu.
dr n. med. Stanisław Faliszewski
mgr Anna Faliszewska
Pogłębiamy wiedzę oraz warsztat pracy fizjoterapeutów, którzy na co dzień pracują w pediatrii oraz z pacjentami neurologicznymi. Wymieniamy doświadczenia kliniczne. To szkolenie kierujemy do osób, które posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi, a także do tych, które ukończyły nasz podstawowy, dwuczęściowy kurs dziecięcy
Kurs jest esencją praktyki fizjoterapeutycznej. Dokładamy wszelkich starań, aby na każdej jego edycji obecnych było kilku pacjentów, z którymi wykonujemy pokaz terapii dla uczestników. Ponadto, analizujemy z uczestnikami ich pacjentów, a także pomagamy w modyfikacji obranych kierunków rehabilitacji.
Po zakończeniu szkolenia fizjoterapeuta potrafi precyzyjnie dokonywać oceny i analizy problemów dzieci z porażeniem spastycznym i wiotkim, a także prowadzić wieloetapowe postępowanie rehabilitacyjne, dla każdego z omawianych deficytów neurologicznych.
Kurs „Praktyka w terapii funkcjonalnej z dziećmi neurologicznymi” to nasza najnowsza usługa szkoleniowa. Opracowaliśmy go w odpowiedzi na zapotrzebowanie fizjoterapeutów kończących nasz podstawowy kurs dziecięcy, którzy zgłaszali dalszy akces na pogłębienie swojej wiedzy i warsztatu pracy, a także chęć do wymiany doświadczeń klinicznych z innymi terapeutami, doświadczonymi w tej dziedzinie pracy z dziećmi neurologicznymi.
Program kursu został zbudowany na bazie zastosowania współczesnych metod neurofizjologicznych, takich jak NDT Bobath, Integracja Sensoryczna czy PNF, najnowszych doniesień ze świata fizjoterapii neurologicznej i pediatrycznej, a także naszych własnych, 30-letnich doświadczeń klinicznych.
1. Zaburzenia sensomotoryczne u dzieci do 5 roku życia.
2. Zaburzenia napięcia mięśniowego u dzieci z deficytem neurologicznym:
a) dzieci o wzmożonym napięciu mięśniowym oraz asymetria ułożeniowa – zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów,
b) dzieci o obniżonym napięciu mięśniowym – wiotkie – zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów
1. Prezentacja sprzętu do całodobowej opieki
2. Dyskusja z uczestnikami.
1. Facylitacja zmiany wzorca u pacjenta z MPDz:
a) postać tetraplegii spastycznej,
b) postać diplegii spastycznej,
c) postać hipertoniczna.
2. Zajęcia w grupach terapeutycznych.
1. Prezentacja nagrania video z głównymi problemami sensomotorycznymi.
2. Podsumowanie warsztatów i dyskusja z uczestnikami.
Imię i nazwisko: Paulina Kowalska
Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5
Opisowa opinia: Szkolenie ciekawie przeprowadzone. Uwagi prowadzących cenne i do wykorzystania w pracy!
Imię i nazwisko: Karolina Milewska
Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5
Opisowa opinia: Szkolenie było zgodne z moimi oczekiwaniami. Wniosło dużo nowych ćwiczeń, terapii do pracy z moimi pacjentami!
Imię i nazwisko: Anna Bobin
Program szkolenia (1-5): 5
Prowadzący szkolenie (1-5): 5
Materiały szkoleniowe (1-5): 5
Miejsce szkolenia (1-5): 5
Opisowa opinia: Bardzo interesujące szkolenie, duża wiedza prowadzącego, którą chętnie się dzieli, możliwość zadawania pytań, analiza różnorodnych problemów w terapii. Polecam innym i dziękuję.
Od 2017 roku dofinansowanie na udział w naszych szkoleniach uzyskało kilkudziesięciu fizjoterapeutów z całej Polski! Kliknij i sprawdź jakie warunki należy spełniać aby móc ubiegać się o dodatkowe środki. Skontaktuj się z nami – pomożemy z wypełnieniem wniosku!