Kurs dla fizjoterapeutów
Praktyka w terapii funkcjonalnej z dziećmi neurologicznymi – Poznań

ŚREDNIA OCEN (1-5)
Na podstawie 17 ankiet

Program - 4,9
Prowadzący - 5,0
Materiały - 4,7
Miejsce - 4,9

Szkolenie jednoczęściowe

CENA: 1 200 zł

Miejsce: Ośrodek Falmed, ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo

Termin 2022 – Termin podamy po zebraniu minimalnej grupy uczestników

Cel kursu Praktyka w terapii funkcjonalnej

Pogłębiamy wiedzę oraz warsztat pracy fizjoterapeutów, którzy na co dzień pracują w pediatrii oraz z pacjentami neurologicznymi. Wymieniamy doświadczenia kliniczne. To szkolenie kierujemy do osób, które posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi, a także do tych, które ukończyły nasz podstawowy, dwuczęściowy kurs dziecięcy

Kurs jest esencją praktyki fizjoterapeutycznej. Dokładamy wszelkich starań, aby na każdej jego edycji obecnych było kilku pacjentów, z którymi wykonujemy pokaz terapii dla uczestników. Ponadto, analizujemy z uczestnikami ich pacjentów, a także pomagamy w modyfikacji obranych kierunków rehabilitacji.

Po zakończeniu szkolenia fizjoterapeuta potrafi precyzyjnie dokonywać oceny i analizy problemów dzieci z porażeniem spastycznym i wiotkim, a także prowadzić wieloetapowe postępowanie rehabilitacyjne, dla każdego z omawianych deficytów neurologicznych.

Podział zajęć na kursie Praktyka w terapii funkcjonalnej

Kurs jest jednoczęściowy i składa się z 4 godzin zajęć teoretycznych oraz 16 godzin warsztatów praktycznych. Kilkugodzinny wstęp teoretyczny ma na celu usystematyzowanie wiedzy oraz wskazania na najważniejsze elementy, które będziemy omawiać w części praktycznej. Wszyscy fizjoterapeuci pracują w grupach warsztatowych.

Program kursu Praktyka w terapii funkcjonalnej

Kurs „Praktyka w terapii funkcjonalnej z dziećmi neurologicznymi” to nasza najnowsza usługa szkoleniowa. Opracowaliśmy go w odpowiedzi na zapotrzebowanie fizjoterapeutów kończących nasz podstawowy kurs dziecięcy, którzy zgłaszali dalszy akces na pogłębienie swojej wiedzy i warsztatu pracy, a także chęć do wymiany doświadczeń klinicznych z innymi terapeutami, doświadczonymi w tej dziedzinie pracy z dziećmi neurologicznymi.

Program kursu został zbudowany na bazie zastosowania współczesnych metod neurofizjologicznych, takich jak NDT Bobath, Integracja Sensoryczna czy PNF, najnowszych doniesień ze świata fizjoterapii neurologicznej i pediatrycznej, a także naszych własnych, 28-letnich doświadczeń klinicznych.

Pierwszy dzień

Neuropatologia wieku rozwojowego

W pierwszym dniu kursu omawiamy z fizjoterapeutami neuropatologię wieku rozwojowego, a w szczególności zaburzenia sensomotoryczne u dzieci do 5 roku życia, a także zaburzenia napięcia mięśniowego u dzieci z deficytem neurologicznym. Po teoretycznym wstępie, przechodzimy do warsztatów praktycznych z udziałem pacjentów.

Warsztaty praktyczne

Warsztaty dzielimy tematycznie na:

Dzieci o wzmożonym napięciu mięśniowym oraz asymetria ułożeniowa – zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów, 2-3 grupy terapeutyczne, następnie omówienie procesu terapeutycznego.

Dzieci o obniżonym napięciu mięśniowym – wiotkie –zajęcia praktyczne z udziałem pacjentów, 2-3 grupy terapeutyczne, następnie omówienie procesu terapeutycznego.

Podsumowanie w formie opracowania planu terapii dla pacjentów z deficytem napięcia mięśniowego.

Praktyka w terapii funkcjonalnej - Poznań

Drugi dzień

Terapia dzieci neurologicznych - Poznań

Facylitacja wzorca i dalsza część warsztatów

Drugi dzień kursu rozpoczyna się od zajęć praktycznych. Omawiamy facylitację zmiany wzorca u pacjenta z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, z podziałem na: postać tetraplegii spastycznej, postać diplegii spastycznej oraz postać hipotoniczną. Następnie przechodzimy do warsztatów praktycznych z udziałem pacjentów z deficytami neurologicznymi. Fizjoterapeuci pracują w grupach nad planami terapii dla wybranych jednostek neurologicznych. Po ich prezentacji, uczestnicy wraz z instruktorem podsumowują główne zadania w terapii.

Pacjenci uczestników kursu

Ostatnie moduły tematyczne drugiego dnia szkolenia to kwestia zaopatrzenia ortopedycznego zgodnie z najnowocześniejszymi aspektami problemu pacjenta. Zaplanowana jest także prezentacja problemów pacjentów uczestników kursu. Zachęcamy was do zabrania ze sobą krótkiego (3-5 min) nagrania pacjenta, które będzie prezentowało jego główne problemy sensomotoryczne.

Zakończenie kursu Praktyka w terapii funkcjonalnej

Podczas kursu zrealizowany będzie pokazowy instruktaż z udziałem pacjentów Falmedu. Szkolenie kończy się zaliczeniem praktycznym, w ramach którego uczestnicy będą mieli za zadanie opracować kompleksowy plan terapii dla wskazanej przez instruktora jednostki chorobowej. Po egzaminie, każdy z fizjoterapeutów biorących udział w kursie otrzymuje dyplom jego ukończenia.

Dofinansowanie na kurs Praktyka w terapii funkcjonalnej

KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY

Od 2017 roku dofinansowanie na udział w naszych szkoleniach uzyskało kilkudziesięciu fizjoterapeutów z całej Polski! Kliknij i sprawdź jakie warunki należy spełniać aby móc ubiegać się o dodatkowe środki. Skontaktuj się z nami – pomożemy z wypełnieniem wniosku!

Bonus dla Kursantów od Med Store!

Falmed współpracuje ze sklepem internetowym Med Store – czołowym dostawcą sprzętu fizjoterapeutycznego w Polsce! W ramach współpracy za uczestnictwo w naszym kursie otrzymasz bon rabatowy do 10% na cały asortyment sklepu internetowego (kliknij, aby zobaczyć ofertę). Ponadto Med Store oferuje również kompleksowe wyposażanie Twojej placówki czy gabinetu w potrzebny sprzęt w preferencyjnych cenach!