Konsultacje w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego – Poznań

Sprzęt ortopedyczny w postaci różnego rodzaju ortez, protez, a także chodzików czy wózków inwalidzkich jest powszechnie wykorzystywany, jako bardzo istotny element wsparcia procesu rehabilitacji. Fizjoterapeuci stosują go w leczeniu różnego rodzaju dysfunkcji. Falmed od wielu lat współpracuje z czołowymi dystrybutorami sprzętu ortopedycznego do całodobowego wsparcia pacjenta.

Konsultacje w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego – dla kogo

Sprzęt ortopedyczny ma zwiększyć komfort życia i samodzielność pacjenta, który dzięki jego wykorzystaniu będzie w mniejszym stopniu ubezwłasnowolniony i zależny od osób trzecich. Ponadto, jego stosowanie zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty pomaga w procesie terapii, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać znacznie lepsze efekty w szybszym tempie.

Sprzęt ortopedyczny długotrwale stosujemy przede wszystkim u pacjentów z problemem wzmożonego napięcia mięśniowego spastyczności – hemiplegików, para i diplegików oraz tetraplegików. Stosuje się go również u pacjentów ze zbyt niskim napięciem mięśniowy, wiotkich, np. po udarach.

Zaopatrzenie ortopedyczne – rola Falmedu

Podczas swojej 28-letniej praktyki zawodowej, doktor Stanisław Faliszewski prowadził wielu pacjentów z wymienionymi wyżej jednostkami chorobowymi. Dzięki temu posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwala mu nie tylko na stwierdzenie czy tego rodzaju sprzęt w ogóle jest potrzebny, lecz także jaki konkretnie rodzaj zaopatrzenia ortopedycznego powinniśmy zastosować.

Jeżeli są Państwo zainteresowani konsultacją w zakresie zaopatrzenia ortopedycznego to zachęcamy do kontaktu. Skontaktujemy się z naszymi przyjaciółmi z firmy Ottobock, która jest jednym z czołowych producentów i dostawców tego rodzaju sprzętu na świecie. Zaopatrzenie ortopedyczne i jego rola w procesie terapii stanowi również nieodłączny element naszych kursów dla fizjoterapeutów.

Zaopatrzenie ortopedyczne - Poznań