Integracja Sensoryczna

Dzieci, które nie zmagają się z deficytami neurologicznymi czy ortopedycznymi również mogą wymagać fachowego wsparcia i terapii. Integracja Sensoryczna to metoda skierowana do tzw. „sensoryków”, a więc pacjentów, którzy są nadwrażliwi lub niedowrażliwi na różnego rodzaju bodźce napływające do nich z otoczenia. Poprzez odpowiednią stymulację zmysłów, terapia SI poprawia funkcjonowanie odśrodkowego układu nerwowego, a co za tym idzie dziecko nabiera lepszej koordynacji ruchowej, łatwiej mu się skoncentrować i szybciej przyswaja wiedzę.

Terapia SI jest rodzajem „naukowej zabawy”, w trakcie której terapeuta przy pomocy różnego rodzaju zabawek, sprzętu i zadań stymuluje zmysły dziecka, tak aby jego układ nerwowy zmienił „nastawienie” do bodźców, które wcześniej były dla niego nieprzyjemne. Sama metoda SI opiera się na szeregu założeń odwołujących się do podstaw neurologii czy teorii zachowania. Mózg dziecka posiada zwiększoną zdolność do zmian i modyfikacji w zakresie układu nerwowego, pod wpływem dostarczania do niego kontrolowanych bodźców.

Bogate zaplecze naszego ośrodka, a także przygotowanie merytoryczne terapeutów gwarantują zwiększoną plastyczność neuronalną mózgu i odpowiednie stymulowanie pędu do rozwoju Twojego dziecka. Terapia SI jest świetną metodą pracy z dziećmi, które są nadmiernie wycofane, nadwrażliwe na dźwięki, mają problemy z emocjami, czy też są nadmiernie pobudzone ruchowo. Pomoże także dzieciom, które mają problemy na szkolnym WF-ie, problemy z prawidłową wymową, przyswajaniem wiedzy, a także dzieciom, które nie lubią mycia i strzyżenia głowy, czy jadają tylko pewne rzeczy z wąskiego jadłospisu.

Pełna diagnostyka z zakresu SI dziecka do 4 roku życia realizowana jest na jednej wizycie.

Pełna diagnostyka z zakresu SI dziecka powyżej 4 roku życia realizowana jest na trzech wizytach.

Diagnostyka NIE kończy się wydaniem pisemnej diagnozy/opinii. Taką można u nas zamówić dodatkowo, w cenie 200 złotych!

Co może być wskazaniem do zbadania procesów Integracji Sensorycznej?

Gdy Twoje dziecko…

Często mówi, że ubranie je drażni, ma problemy z ubieraniem się

Nie lubi strzyżenia i czesania głowy

Jada tylko pewne rzeczy

Nie reaguje na ból

Ma trudności z rozumieniem poleceń

Nie cierpi mycia buzi

Nie przepada za przytulaniem

Nie może nauczyć się jazdy na rowerze
Łatwo traci równowagę

Ma problemy z koncentracją

Ma trudność z pisaniem, rysowaniem i wycinaniem

Często się potyka, chodzi na palcach, ma problemy na WF

Nie lubi chodzić boso

Jest nadwrażliwe na dźwięki

Ma problemy z wymową

Przed umówieniem się na pierwszą wizytę przeczytaj nasz

FALMED © 2020 - POLITYKA PRYWATNOŚCI