FALMED POLECA – KALENDARZ FIZJOTERAPEUTY

  • 23 września 2022

Dynamika i zakres pracy fizjoterapeuty są duże. Szczególnie w sytuacji, gdy prowadzimy jednoosobowy gabinet, realizując dodatkowo wizyty w domach pacjentów. Warto zatem posiadać narzędzia, które pomogą nam w uporządkowaniu harmonogramu pracy, informacji o pacjencie, przebiegu procesu terapeutycznego. Tutaj na przeciw wychodzi wydawnictwo SQN i mgr Marta Kuśnierz, którzy przygotowali dla was kalendarz fizjoterapeuty!

Kalendarz fizjoterapeuty – coś więcej niż sam datownik

Już na pierwszej stronie wita nas świetna maksyma „Nie licz dni. Spraw by to dni się liczyły”. Jakże wymowna w kontekście pracy z pacjentem, stawianiem celów terapeutycznych i sprawdzaniem ich rezultatów! Poza obszerną, rozłożoną na dwie strony formatu A5 przestrzeń do zapisywania wizyt w każdym tygodniu, w kalendarzu fizjoterapeuty znajdziemy również (zdjęcia poniżej):

  • Miejsce na wpisywanie urlopów naszych współpracowników,
  • Przestrzeń do zliczania miesięcznych przychodów i kosztów,
  • Miejsce na kartotekę pacjenta – dodatkowy backup informacji wpisywanych w zewnętrzne systemy informatyczne, które jak wiemy bywają zawodne,
  • Różnego rodzaju merytoryczne, anatomiczne i zawodowe „przypominajki”, po które możemy sięgnąć,
  • Gotowe szablony karty badań pacjenta, zarówno w pediatrii, ortopedii jak i fizjouroginekologii,
  • SFTR czyli system określający zakresy ruchów w stawach,
  • Liczne kody QR, których zeskanowanie przenosi nas na youtubowy kanał Kalendarz Fizjoterapeuty, gdzie znajdziemy np. testy kliniczne,
  • Oświadczenie o kolizji drogowej – jeździmy do pacjentów, jesteśmy w ruchu, stłuczki i kolizje się po prostu dzieją. W obliczu dużego stresu z tym związanego dysponujemy gotowym szablonem druku, który pomoże nam „rozwiązać” całą sytuację.

Kalendarz Fizjoterapeuty – oprawa, estetyka, trwałość

Poza tym czego wymagamy od kalendarza oraz wszystkimi merytorycznymi dodatkami do niego, warto zwrócić uwagę na świetną oprawę introligatorską oraz bardzo estetyczny wygląd. Gruba oprawa, dodatkowo szyta i klejona na grzbiecie, to gwarancja tego, że narzędzie do zapisywania informacji będzie trwałe, nie zniszczy się i będzie nam służyło przez cały rok!

Kalendarz dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych (zdjęcie poniżej), w cenie bazowej 89zł. Rozkładając te kwotę na cały rok pracy, na 12 miesięcy, wychodzi nam naprawdę bardzo niska kwota, za narzędzie, które ma tak obszerną zawartość. Biorąc pod uwagę to co w nim znajdziemy, jak jest ułożony, rozbudowany, jak dużo przestrzeni daje na różnego rodzaju notatki – kalendarz fizjoterapeuty jest godny polecenia wszystkim!

„Z przyjemnością zapoznałem się z Kalendarzem Fizjoterapeuty. Jest świetnie przygotowany od strony merytorycznej i organizacyjnej. Falmed ze względu na skalę swojej działalności i kilkuosobowy zespół fizjoterapeutów musi bazować przede wszystkim na systemach informatycznych, w których gromadzimy informacje o pacjencie. Jednak jestem przekonany, iż dla wielu z was, prowadzących indywidualną praktykę, czy też zatrudnionych w placówce ochrony zdrowia, kalendarz będzie świetnym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecam.” – dr n. med. Stanisław Faliszewski