Akademia Falmed – startujemy!

  • 9 lutego 2021

Na starcie 2021 roku Falmed mocno wchodzi w erę cyfrową. Jak to mówi młodzież „razem z drzwiami i futryną” 😊. W połowie lutego odpalamy Akademię Falmed. Czym jest nasz nowy projekt i co tam znajdziecie? Zapraszamy do lektury!

Akademia Falmed – czyli video kursy online

W tym roku swoje 7 urodziny obchodzi Klub Malucha – projekt grupowych zajęć dla niemowląt do 12 miesiąca życia autorstwa doktora Faliszewskiego. Oznacza to, że pierwsi absolwenci Klubu Malucha we wrześniu 2021 rozpoczną naukę w szkole! Mamy w głowie kilka pomysłów na celebrację tej okoliczności, ale o tym w kolejnych miesiącach.

Zaczęliśmy od Klubu Malucha dlatego, iż Akademia Falmed to koncept bardzo mocno powiązany ze zbiorem wiedzy i umiejętności, którymi dzielimy się z rodzicami na naszych grupowych zajęciach. Postanowiliśmy, iż czas na podzielenie się wiedzą, słowem i czynem z ogólnopolskim gremium rodziców. Dzięki Akademii Falmed będziecie mogli uczyć się tych samych zasad pielęgnacji, harmonijnego rozwoju i ćwiczeń, co uczestnicy zajęć w Klubie Malucha. Niezależnie od tego czy mieszkacie w Szczecinie, Białymstoku, Rzeszowie czy Kielcach 😊!

W ramach przygotowania do Akademii Falmed zrealizowaliśmy nagrania filmowe z udziałem aż 14 Maluchów w wieku od 4 do 15 miesięcy. Zarejestrowaliśmy kilka godzin materiału, który następnie podzieliliśmy na kategorie wiekowe, moduły tematyczne oraz lekcje, w których pokazujemy wam konkretne czynności, w których zdobywacie konkretną wiedze i umiejętności. W filmach postawiliśmy na naturalność i prawdziwość przekazu. Bazujemy na naszym 30-letnim doświadczeniu w pracy z dziećmi!

Dr Stanisław Faliszewski oraz mgr Anna Faliszewska odpowiadali za merytoryczną cześć projektu i to oni pokazują wam elementy pielęgnacji, ćwiczeń rozwojowych, stymulacji sensorycznej. W naszych nagraniach nie pokazujemy ćwiczeń na lalce, które są proste do pokazania i niekoniecznie będą miały swoje przełożenie na zabawy z Maluchem! Biorą w nich udział niemowlaki, z emocjami których również musieliśmy sobie radzić na planie zdjęciowym!

Tak posegregowany materiał zgromadziliśmy na platformie internetowej, którą przygotowywaliśmy we współpracy z naszym partnerem – firmą InMarketing.

Co znajdę w Akademii Falmed?

Nasze kursy podzieliliśmy na kwartały rozwojowe niemowląt od 1 do 12 miesiaca życia. Na starcie mamy wam do zaoferowania kursy obejmujące pierwsze 3 kwartały z rozwoju waszego Maluszka, tj:

– I kwartał (1-3 miesiące)

– II kwartał (4-6 miesięcy)

– III kwartał (7-9 miesięcy)

W najbliższym miesiącu dołożymy też kurs dla najstarszych niemowląt, tzn. IV kwartał (10-12 miesięcy). Jesteśmy już po sesji nagraniowej z najstarszymi, teraz czas na prace montażowe. Równolegle opublikujemy również prawdziwą gratkę dla przedstawicieli zawodów medycznych, którzy pracują z niemowlakami. Mamy tu na myśli położne, pediatrów oraz fizjoterapeutów pediatrycznych, dla których świetną okazję do poszerzenia wiedzy i warsztatu będzie stanowił nasz kurs diagnostyczno-rozwojowy!

Zgromadzony na platformie materiał, to aż 32 unikalne filmy o łącznej długości 2 godzin 19 minut i 58 sekund!

W naszych lekcjach przybliżamy takie elementy jak:

– prawidłowe sposoby podnoszenia i noszenia Maluchów,

– czynności pielęgnacyjne,

– ćwiczenia prorozwojowe, wspomagające zdobywanie kolejnych kamieni milowych,

– zabawy i stymulacje, dzięki którym będziecie zacieśniać więź z waszym Maluszkiem, a także w świetny sposób spędzać czas każdego dnia!

Mówimy też dużo o normie rozwojowej dla każdego okresu, zwracając uwagę na umiejętności, które w danym wieku powinien opanować wasz Maluch.

Zaznaczymy jednak bardzo wyraźnie – nasze kursy NIE ZASTĄPIĄ PRACY FIZJOTERAPEUTY. Treść Akademii Falmed dedykowana jest przede wszystkim dzieciom zdrowym, bez stwierdzonych deficytów i niepokojów rozwojowych jak wzmożone czy obniżone napięcie mięśniowe, asymetria ułożeniowa czy problemy ze zdobyciem określonej zdolności motorycznej. Nasze propozycje noszenia, podnoszenia, ćwiczeń i zabaw naturalnie pomogą wszystkim niemowlętom, ale w przypadku deficytów wymagających rehabilitacji, PRACA FIZJOTERAPEUTY JEST KONIECZNA! Zwracamy uwagę aby nie traktować naszych kursów jako terapię online. Indywidualna praca z dzieckiem jest domeną specjalisty, który realizuje proces terapeutyczny na przystosowanej do tego sali, z odpowiednimi przyrządami.

O tym jakie są niepokoje rozwojowe dla każdej kategorii wiekowej dowiecie się za pośrednictwem Akademii Falmed. Dla użytkowników dostępne będą audiobooki, w których bardzo precyzyjnie omawiamy prawidłowe i nieprawidłowe zachowania niemowląt od 3 do 12 miesiaca!

Akademia Falmed – nie tylko filmy!

Na Akademię Falmed dodamy także szereg infografik opisujących proponowane przez nas pozycje, czy świetny kalendarz kroków milowych do wydrukowania i powieszenia w domu 😊! Za wszystkie elementy graficzne odpowiada naturalnie nasz niezawodny partner – Michał Rzepka ze Studia Toro, który swoimi wyczuciem, intuicją i umiejętnościami dołożył niemałą cegiełkę do zawartości, którą będziecie mogli zakupić wraz z naszymi kursami.

Co wydaje się być rzeczą oczywistą, ale w koncepcji całego projektu bardzo istotną, to do kursów będziecie mieli dostęp z poziomu każdego urządzenia, które ma połączenie z Internetem. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujecie, 24/7!

A ile to kosztuje? Do końca marca będziecie mogli zakupić każdy z kursów w promocyjnej cenie – 50zł za roczny dostęp do treści oraz 65zł za 5-letni dostęp! Jesteśmy przekonani, iż to niewygórowana stawka za fachową wiedzę i wskazówki od specjalistów fizjoterapeutów z 30-letnim doświadczeniem!

mgr Łukasz Faliszewski