Kinesiotaping Falmed Poznań

REGULAMIN

PRZED UMÓWIENIEM SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ PRZECZYTAJ NASZ

Kinesiotaping

 

Kinesiotaping to metoda, która zapoczątkowana została w latach 70-tych XX wieku przez japońskiego lekarza Kenzo Kase. Celem tego rodzaju terapii jest wykorzystanie naturalnych procesów samoleczenia organizmu, stymulowanych poprzez aplikowaną bezpośrednio na skórę i w odniesieniu do struktur łącznotkankowych pod nią leżących (mięśni, ścięgien, więzadeł, naczyń) taśmę bawełnianą.

 

Początkowo taśma była wykorzystywana u sportowców. Z czasem zyskała na popularności także jako dodatkowa forma fizjoterapii, do czego przyczyniło się powstanie metody sensorycznej, która utrzymuje pełen zakres ruchu stawów objętych aplikacją, aktywując także uszkodzone mięśnie i poprawiając trofikę tkanek w wyniku usprawniania mikrokrążenia w obrębie aplikacji.

 

Kinesiotaping stymuluje napięcie mięśniowe, odpowiednio je zwiększając, zmniejszając lub też normalizując, w zależności od charakterystyki urazu czy dysfunkcji. Ponadto poprawia on mikrokrążenie, aktywuje system limfatyczny, endogenny system znieczulenia, a także wspiera funkcję stawów.

 

Taśma posiada grubość i ciężar zbliżony do właściwości skóry oraz rozciągliwość na poziomie 130-140%. Stosujemy taśmy z bawełny wysokiej jakości, z dodatkową warstwą 100% akrylu, która jest wodoodporna i przepuszcza powietrze. Wykorzystywane przez nas taśmy mogą być z powodzeniem noszone stale od kilku dni do kilku tygodni.

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa

FALMED © 2017

POLITYKA PRYWATNOŚCI

ZADZWOŃ DO NAS

61 653 49 90

Ośrodek Falmed

ul. Czereśniowa 50 Przeźmierowo k. Poznania

Godziny otwarcia: Pon - Pt 9:00 - 19:00

Falmed - Rehabilitacja Ruchowa